[Raków II] Po pierwsze punkty na wyjeździe

W 4. kolejce Zina IV Ligi Raków II zmierzy się na wyjeździe z Unią Kosztowy.

Czerwono-Niebiescy mają za sobą trzy spotkania ligowe. W dwóch z nich wygrali: z Szombierkami Bytom (3:2) i Rozwojem Katowice 1:0. Z kolei nasz zespół uległ Gwarkowi Ornontowice (0:1). Częstochowianie punkty do tej pory zdobywali jedynie na własnym boisku. Teraz czas przywieźć jakąś zdobycz - najlepiej tą w postaci 3 oczek - z terenu rywala. 

 

Unia Kosztowy w chwili obecnej plasuje się na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 3 punktów. Po porażkach z Wartą Zawiercie i Szczakowianką Jaworzno nasz sobotni rywal pokonał w ostatniej serii spotkań na wyjeździe Podlesiankę Katowice 3:1. 

 

W poprzednim sezonie Raków dwa razy pokonał Unię. Niemalże równo rok temu (30 sierpnia 2020 roku) Czerwono-Niebiescy na Limanowskiego wygrali 2:0 po golach Oziębały i Batora. Jeszcze lepsze wspomnienia mamy z wiosennego spotkania. Wtedy nasza ekipa rozgromiła gospodarzy 7:1, a na listę strzelców wpisali się: Chiliński (x4), Oziębała, Kanior i Danilczyk. 

 

Co ciekawe kilka dni temu Unia Kosztowy dołączyła do Partnerskich Klubów Filialnych. Podczas jutrzejszego pojedynku nastąpi uroczyste parafowanie umowy o nawiązaniu współpracy i wstąpieniu w szeregi projektu Akademii Raków. 

 

Mecz Unia Kosztowy - Raków II odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia o godzinie 17.