[Raków II] Po trzy punkty w środku tygodnia

W środę Czerwono-Niebiescy postarają się wymazać z pamięci pojedynek z Ruchem Radzionków. Nie ma na to lepszego sposobu, niż pewna wygrana. Z takim celem podopieczni Tomasza Kuźmy jadą do Truskolas na mecz z Unią Rędziny.

W minioną sobotę rezerwy Rakowa przegrały 0:3 z Ruchem Radzionków i na pewno chcą o tym meczu szybko zapomnieć. Do końca rozgrywek zostały cztery kolejki. Mimo porażki, Raków wciąż dysponuje czterema punktami przewagi nad “Cidrami”. Do upragnionego barażu o III Ligę potrzeba wygrać jeszcze co najmniej 3 mecze, choć Czerwono-Niebiescy z pewnością celują w komplet 12 punktów. 

 

Unia Rędziny jest w sytuacji zgoła odmiennej. Zawodnicy grający w czerwono-czarnych strojach zajmują z dorobkiem 13 punktów przedostatnie miejsce w lidze. Unia Rędziny poszukuje zwycięstwa od 16 marca i ma jeszcze iluzoryczne szanse na utrzymanie w Zina IV Lidze.  W ostatniej kolejce piłkarze z Rędzin przegrali wyjazdowy mecz z Podlesianką 2:5. 

 

Poprzednie spotkanie obu drużyn odbyło się w październiku. Raków II przy Limanowskiego 83 odniósł spokojne zwycięstwo 3:1. Bramki dla Czerwono-Niebieskich zdobywali: Mazurek, Apolinarski i Krysik. Dla Unii Rędziny honorowe trafienie zanotował Adrian Górski.  

 

Środowy mecz ma zatem dla obu drużyn nieco inną wagę, lecz obie bardzo chcą go wygrać. O tym, komu uda się ta sztuka, przekonamy się już w środę po godzinie 20:00. Mecz 27. Kolejki Zina IV Ligi rozpocznie się punktualnie o 18:00, na boisku w Truskolasach.