[Raków II] Początek pucharowej drogi

Rozlosowano pary 2. rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Rezerwy Rakowa Częstochowa zagrają 31 sierpnia wyjazdowy mecz z Wartą Poraj.

W ubiegłym sezonie podopieczni Tomasza Kuźmy wygrali rozgrywki, pokonując w marcowym finale Lotnik Kościelec 3:0. Dublet zdobył wtedy Mazurek, a gola dorzucił Pedro. Druga drużyna Rakowa pucharową grę zakończyła wówczas na ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN. Zespołem, który wyeliminował Czerwono-Niebieskich był trzecioligowy Rekord Bielsko-Biała.

 

Drużyna Rakowa II znajduje się obecnie w dobrej dyspozycji, a Portugalski napastnik jest od początku rozgrywek bardzo skuteczny. Czerwono-Niebiescy wygrali trzy ligowe spotkania, w których Pedro zdobył trzy gole.

 

Warta Poraj, to przeciwnik z częstochowskiej B-klasy, grupy 2. Jest to nowy klub, który w szeregi częstochowskiego podokręgu wstąpił w czerwcu bieżącego roku. Tym samym dla Warty będzie to zarówno debiutancka kampania ligowa, jak i rozgrywki pucharowe. 

 

Mecz rozegrany zostanie w Poraju, na stadionie przy ul. Sportowej 1. Spotkanie zaplanowano na środę 31 sierpnia, godzinę 17:30.  

 

 

Pary 2. rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu: 

 

Lotnik Kościelec – Amator Golce 

 

LOT Konopiska – KS Victoria Częstochowa 

 

LKS Kamienica Polska – MKS Myszków 

 

Grom Cykarzew – Orzeł Kiedrzyn

 

Jura Niegowa – Zieloni Żarki 

 

Oksza Łobodno – Unia Rędziny 

 

Warta Poraj – Raków II Częstochowa 

 

Orły Kusięta – Olimpia Huta Stara