[Raków II] Podtrzymać dobrą dyspozycję

Podopieczni Tomasza Kuźmy po powolnym początku rundy wiosennej stopniowo nabierają rozpędu i w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli komplet punktów. W najbliższą sobotę, 29 kwietnia, zmierzą się przy #L83 z Polonią Nysa.

Drugi zespół Medalików w pierwszych kilku grach po zimowej przerwie miał problem głównie z trafianiem do bramki przeciwników. Mamy nadzieję, iż skuteczność powróciła do zawodników rezerw na dobre. W swoich dwóch poprzednich meczach zdobyli 5 bramek, co pozwoliło im dwukrotnie wyjść z tych konfrontacji zwycięsko. Gracze prowadzeni przez trenera Kuźmę najpierw pokonali przed własną publicznością 3:0 Miedź II Legnicę, a następnie zwyciężyli 2:1 w Wodzisławiu z miejscową Odrą. Dzięki dwóm wygranym Medaliki wciąż utrzymują się w ścisłej ligowej czołówce. Drużyna rezerw Rakowa z dorobkiem 49 punktów zajmuje obecnie 3. lokatę w stawce. Ich strata wynosi w tym przypadku 7 punktów do Polonii Bytom oraz 5 do Rekordu Bielsko-Biała. Do ligowego topu łapie się jeszcze Ślęza Wrocław. Wrocławianie są jedno "oczko" za Rakowem II. Piąta w tabeli Lechia Zielona Góra traci do ekipy z Limanowskiego już 8 punktów.  

 

W spotkaniu rozgrywanym w ramach 26. kolejki III ligi rezerwy Rakowa zmierzą się na domowym boisku z Polonią Nysa. Dotychczasowy dorobek nysan to 29 punktów, dzięki którym zajmują obecnie bezpieczne, 12. miejsce w klasyfikacji. Zespół prowadzony przez trenera Łukasza Czajkę w ostatnim czasie głównie remisuje. W ośmiu meczach rundy rewanżowej nysanie dzielili się punktami aż pięciokrotnie. Oprócz tego zanotowali dwie porażki oraz jedną wygraną. W 10 delegacjach drużyna zdobyła do tej pory 7 punktów. Ponadto, piłkarze Polonii Nysa mają na koncie 32 bramki zdobyte oraz 37 straconych. Najlepszym snajperem w zespole Łukasza Czajki jest Kamil Popowicz z siedmioma trafieniami. 

 

W pierwszej części bieżącej kampanii drużyny zmierzyły się 24 września w Nysie. Raków II zainkasował wtedy trzy punkty po zwycięskim golu Przemysława Oziębały zdobytym na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.  

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie. Jego początek zaplanowano na 13:00. Wstęp na to spotkanie jest wolny, zatem zapraszamy serdecznie do dopingowania drugiego zespołu Medalików. Mecz poprowadzi trójka sędziowska z Krakowa, której przewodzić będzie Bartosz Pałetko.