[Raków II] Podtrzymać domową serię

W środę, 24 maja podopieczni Tomasza Kuźmy zagrają następny ligowy mecz. W spotkaniu 30. kolejki III ligi drugi zespół mistrza Polski zmierzy się o godzinie 16:00 z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Rezerwy Rakowa w ostatnich pięciu kolejkach zdobyły 9 punktów, wygrywając trzy domowe mecze. Medaliki pokonali 3:0 Miedź II Legnicę, 1:0 Polonię Nysa i 4:2 Pniówek Pawłowice. Pozostałe dwa spotkania to wyjazdowe porażki z Cariną Gubin i LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Na pięć kolejek przed finiszem rozgrywek zespół trenera Kuźmy rywalizuje o podium ze Ślęzą Wrocław, tracąc do ekipy z Dolnego Śląska 2 “oczka”. W środowe popołudnie Medaliki spróbują podtrzymać passę domowych wygranych. Rywalem Rakowa II będzie 13. drużyna III ligi, grupy 3.

 

Zespół prowadzony przez trenera Mateusza Konefała w dotychczas rozegranych meczach zdobył 31 punktów. Gorzowianie posiadają 6 punktów przewagi nad strefą spadkową, co w kwestii utrzymania ligowego bytu nie jest sytuacją do końca bezpieczną. Zwłaszcza jeśli w poprzedniej kampanii Warta uniknęła degradacji jedynie dzięki lepszemu bilansowi dwumeczu z Piastem Żmigród.  

 

Minionej soboty gorzowianie przegrali na własnym obiekcie 1:3 z Górnikiem II Zabrze. W pięciu wyjazdowych meczach rozegranych podczas rundy wiosennej Warta czterokrotnie dzieliła się punktami i raz przegrała. Na jej dorobek w postaci 31 punktów składa się 7 wygranych, 10 remisów i 12 porażek. Paradoksalnie, gorzowianie lepiej spisują się w delegacji, o czym świadczy 18 punktów wywalczonych w roli gościa. Bilans bramkowy podopiecznych Mateusza Konefała jest ujemny. Piłkarze Warty zaliczyli dotychczas 34 trafienia, tracąc przy tym 53 bramki. Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem w drużynie Warty Gorzów Wielkopolski są Karol Wolkiewicz i Paweł Krauz, którzy zdobyli po 8 goli.  

 

Ostatnia konfrontacja obu drużyn miała miejsce 22 października ubiegłego roku, w ramach 13. kolejki III ligi. Na Stadionie Lekkoatletycznym “Warta” rezerwy Rakowa okazały się lepsze, wygrywając 2:1 po bramkach Łukasza Furtaka i Łukasza Mazurka.  

 

Mecz 30 serii gier III ligi między Rakowem II a Wartą Gorzów Wielkopolski odbędzie się w środę, 24 maja przy ul. Limanowskiego 83. Sędzią głównym spotkania będzie Radosław Kasprzyk. Zgodnie z harmonogramem zawodnicy rozpoczną grę o godzinie 16:00. Wstęp na trybuny jest wolny. Zapraszamy do wspierania drugiego zespołu Medalików.