[Raków II] Półfinał na Jurze

W środku tygodnia podopieczni Michała Pulkowskiego zagrają o finał Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa. Przeciwnikiem dla rezerw Rakowa będzie A-klasowa Juga Niegowa.

Zawodnicy drugiego zespołu nie mają czasu, by rozpamiętywać sobotnią przegraną w Bytomiu Odrzańskim. Już w środę ekipa z Limanowskiego powalczy o awans do finału Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa. 

 

Będzie to trzeci mecz Medalików w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. W poprzednich dwóch spotkaniach wygrali kolejno z Wartą Poraj (9:0) oraz IV-ligowym MKS-em Myszków (1:0).  

 

GKS Jura Niegowa to zespół, który na co dzień rywalizuje w gr. 2 częstochowskiej A-klasy. Zawodnicy z malowniczo położonej, jurajskiej gminy po sześciu spotkaniach zajmują w tabeli 6. pozycję. W dotychczas rozegranych meczach Jura trzykrotnie odniosła zwycięstwo, trzykrotnie uznawała też wyższość rywali. Bilans bramkowy podopiecznych Przemysława Lamcha to 12:11. W ostatniej kolejce zespół z Niegowej uległ u siebie Pilicy Koniecpol 0:3.  

 

Mecz z Rakowem II będzie dla Jury czwartym spotkaniem w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. W poprzednich meczach piłkarze Jury wyeliminowali: Płomień Czarny Las, Ajaks Częstochowa i Pilicę Koniecpol. Ostatnie spotkanie między rezerwami Rakowa a Jurą Niegowa miało miejsce we wrześniu 2019 r., na etapie ćwierćfinału tych samych rozgrywek. Wówczas Medaliki wygrali 8:1.  

 

Środowy mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Sportowej 8 w Niegowej. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00. Finałowym przeciwnikiem dla zwycięzcy tego meczu będzie wygrany w konfrontacji Piasta Przyrów z Victorią Częstochowa.