Raków II - Polonia Nysa 2:2

W sobotnim meczu kontrolnym druga drużyna Rakowa zremisowała 2:2 z Polonią Nysa.

Przez większość spotkania to częstochowianie byli stroną przeważającą, częściej goszcząc na połowie rywali. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy objęli prowadzenie w 16. minucie, kiedy to bramkarza rywali pokonał Michał Mizgała. Goście zdołali wyrównać w 37. minucie gry po zamieszaniu w naszym polu karnym i przytomnym zachowaniu jednego z zawodników Polonii.

Po zmianie stron czerwono-niebiescy nadal byli stroną przeważającą tworząc sobie kolejne okazje do zdobycia goli. Z dogodniejszych sytuacji należy odnotować uderzenie Filipa Głaska, po którym piłka trafiła w poprzeczkę oraz minimalnie niecelny strzał głową Mizgały. W 81. minucie z prawej strony w pole karne wpadł Adrian Krysik, wyłożył futbolówkę wzdłuż linii bramkowej Kamilowi Kaniorowi, a ten z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Było 2:1 dla Rakowa. Niestety z prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie 180 sekund, bowiem znów zakotłowało się w naszym polu karnym i goście zdołali doprowadzić do wyrównania.

Wynik remisowy utrzymał się do końca spotkania. Raków II kolejny sparing rozegra już w środę o godzinie 18. Rywalem naszego zespołu będzie Skra Częstochowa.

Tomasz Kuźma (trener, Raków II): Do pełni szczęścia brakuje tylko tego, żebyśmy z murawy schodzili jako zwycięzcy. Warunki, jakie postawił przeciwnik mogą się powtórzyć podczas spotkań ligowych. Rywal był ustawiony nisko, wyczekiwał cierpliwie na swoje szanse do zdobycia bramek i dwie okazje stworzył sobie. Jedną w pierwszej połowie, drugą w drugiej. Obie wykorzystał. My popełniliśmy błędy podczas stałych fragmentów gry, ale również nie powinniśmy do nich dopuścić. Myślę, że zabrakło również konsekwencji w tym co sobie założyliśmy przed meczem. Utrzymując swoją grę przez większość spotkania powinniśmy dzisiaj wygrać.

Raków II - Polonia Nysa 2:2 (1:1)

Bramki dla Rakowa: Mizgała (16.), Kanio (81.)

Raków II: Mądrzyk (75. zaw. testowany)- Mizgała, Budnicki, Szymocha (46. Ślęzak), O. Kucharczyk, Kanior, Głasek, Skibiński (46. Krysik), Danilczyk (46. Januszewski), Litwa (46. Chiliński), zaw. Testowany (70. Brzęczek).