[Raków II] Porażka po dwunastu seriach rzutów karnych

Gdy do ostatniej “jedenastki” podchodził Kamil Chiliński, nad stadionem w Kamyku zapadały już ciemności. Czerwono-Niebiescy przegrali z Unią Rędziny 10:11 i zostali wyeliminowani z Pucharu Polski na szczeblu Okręgu.

Podobnie jak w meczu II rundy z Wartą Poraj, Tomasz Kuźma dał w meczu z czwartoligowcem szansę młodzieży. Trzon składu stanowili gracze poniżej 20 roku życia, wzmocnieni Jakubem Batorem na wahadle i Przemysławem Mizgałą w środku pola.  Wczorajszy mecz był debiutanckim w seniorskiej piłce dla: Tymoteusza Trzepizura, Oliwiera Siudy i Oliwiera Długosza, a także dla  Pawła Woźnego, Fabiana Gacka i Jakuba Rozwadowskiego, którzy weszli na boisko z ławki.

Mecz rozpoczął się dla Czerwono-Niebieskich obiecująco. Już w 7. minucie rezerwy Rakowa były bliskie objęcia prowadzenia, strzał Malamisa trafił jednak w słupek.  W dalszej części pierwszej połowy grę zdominowała walka. Był to pojedynek dwóch młodych zespołów, a piłkarze Unii Rędziny od początku wykazywali się dużą determinacją.

Zawodnicy obu drużyn oddali do przerwy kilka groźnych strzałów, lecz żaden z nich nie przerodził się w gola.

W 56. minucie meczu padła pierwsza bramka. Lewym skrzydłem w pole karne przedarł się wprowadzony po zmianie stron Rozwadowski. Po jego strzale i zamieszaniu w “szesnastce” piłka trafiła do ustawionego na jedenastym metrze Długosza, który pewnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Po bramce dla Rakowa obraz gry nie zmienił się. Wciąż mało było składnych akcji, a więcej rywalizacji w środku pola. Z czasem przewagę zaczęli uzyskiwać jednak piłkarze Unii Rędziny. Stworzyli oni sobie kilka szans na wyrównanie, lecz świetnie między słupkami spisywał się Rajczykowski.

W 75. minucie gospodarze dopięli swego. Sędzia podyktował rzut karny za faul na napastniku Unii i po chwili było już 1:1. Ostatni kwadrans upłynął pod znakiem nieskutecznych ataków Rakowa i wyczekiwania gospodarzy na rzuty karne. Warto również odnotować, iż w 82. minucie czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych ujrzał trener Kuźma.

Konkurs “jedenastek” był bardzo długi i pełen dramaturgii, a zespoły potrzebowały aż dwunastu serii, by wyłonić zwycięzcę. Rzuty karne trwały niespełna 20 minut i zakończyły się niemalże po zmroku. Gdy Kamil Chiliński przestrzelił ostatniego karnego, w szeregach graczy Unii Rędziny zapanował szał radości.

Podopieczni Tomasza Kuźmy przygotowywać się teraz będą do ligowego starcia z Odrą Wodzisław. Mecz 8. kolejki III ligi, gr. 3 rozegrany zostanie w niedzielę o 12:00 przy Limanowskiego 83.

GKS Unia Rędziny - Raków II Częstochowa 1:1 k. 11:10

Bramki: Długosz (56.)

Raków: Rajczykowski – Trzepizur (46. Chłód), Siuda, Rygiel – Malamis (46. Rozwadowski), Mizgała (70. Gacek), Wireński, Bator – Długosz (60. Woźny), Niedziałkowski (70. Chiliński), Rogula