[Raków II] Poszli za ciosem! Raków - Szczakowianka 5:2

Kolejne zwycięstwo Rakowa II Częstochowa w Zina IV Lidze! Czerwono-Niebiescy pokonali na własnym boisku Szczakowiankę Jaworzno 5:2.

Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Kuźmę od pierwszego gwizdka przejęła inicjatywę. W 15. minucie spotkania pięknym i celnym uderzeniem wynik otworzył Łukasz Mazurek. Trzy minuty później było już 2:0 po tym jak Jakub Arak wykorzystał dośrodkowanie kolegi i strzałem głową pokonał golkipera gości. Czerwono-Niebiescy poszli za ciosem i w 23. minucie wyprowadzili akcję, którą bramką zakończył Piotr Malinowski. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Arak, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie meczu częstochowianie mieli wszystko pod kontrolą. Sytuacja nieco uległa zmianie, kiedy w 60. minucie czerwoną kartką ukarany został Artur Lenartowski, a chwilę później goście wykorzystali rzut karny. Mimo gry w osłabieniu w 78. minucie nasza drużyna wyprowadziła bardzo skuteczny kontratak, który ostatecznie wykończył Mateusz Niedziałkowski, który otrzymał bardzo dobre podanie od Przemysława Oziębały. Szczakowianka w ostatniej akcji sobotniego spotkania zdołała strzelić jeszcze jednego gola, ale chwilę później to drużyna Rakowa II mogła cieszyć się z kolejnego kompletu punktów w bieżących rozgrywkach.

Raków II Częstochowa - Szczakowianka Jaworzno 5:2 (4:0)

1:0 Mazurek 15'