Raków II przegrał w Kłobucku

Raków II Częstochowa przegrał na wyjeździe 0:3 ze Zniczem Kłobuck w meczu 12. kolejki IV ligi.

Rywalem Rakowa II był Znicz Kłobuck, zajmujący przed tą kolejką 5. miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Tomasza Juszczyka zdobyli do tej pory 17 punktów (5 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki).

Od pierwszej minuty sobotniego starcia w zespole Czerwono-Niebieskich zagrali powracający po kontuzji Arkadiusz Kasperkiewicz oraz Jakub Apolinarski. Częstochowianie od początku mocno ruszyli na przeciwnika, ale to właśnie gospodarze zdobyli pierwszego gola. W 6. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Wojtyra. Kłobucczanie coraz bardziej naciskali i w 38. minucie podwyższyli prowadzenie. Piłkę w siatce umieścił Łukasz Kmieć. Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie strzelili trzecią bramkę, a drugi raz naszego golkipera pokonał Kmieć. Po zmianie stron nasz zespół wyraźnie odżył, przejął inicjatywę, a mecz stał się bardziej otwarty. Kilkakrotnie groźnie było pod bramką rywali, ale żaden ze strzałów naszych piłkarzy nie znalazł drogi do siatki. O końcowym wyniku meczu zadecydowały trafienia z pierwszej części gry,

Raków II Częstochowa z dorobkiem 13. punktów plasuje się na 13. miejscu IV-ligowych rozgrywek. W następnej kolejce nasz zespół zmierzy się z Dramą Zbrosławice. To starcie odbędzie się w niedzielę, 3 listopada, o godzinie 11:30.

Znicz Kłobuck - Raków II Częstochowa 3:0 (3:0)

1:0 - Kamil Wojtyra (6.)

2:0 - Łukasz Kmieć (38.)

3:0 - Łukasz Kmieć (45.)

Raków II: Sztekler - Kasperkiewicz, Chłód (60. Uziębło), Budnicki, Krzyżak, Apolinarski, Ślęzak, Kaczmarek, Głasek (46. Januszewski), Bator, Skibiński (60. Jargosz)