[Raków II] Przegrana po walce w osłabieniu

W 18. serii gier grupy 3. III ligi rezerwy Rakowa Częstochowa przegrały 1:3 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Bramkę dla drugiego zespołu w doliczonym czasie gry drugiej połowy zdobył Nikodem Kitowski.

Podopieczni Przemysława Oziębały w niedzielę, 26 listopada po raz ostatni w roku 2023 zagrali o stawkę. Pierwszą groźną akcję w meczu wykreował zespół Medalików. Po dośrodkowaniu Wiktora Żołędzia przed szansą stanął Tobiasz Mras, ale nieczysto trafił w piłkę. W 14. minucie spotkania gracze Stilonu wyprowadzili szybki kontratak lewą stroną boiska. Futbolówka dotarła do Mateusza Kaczora, a najlepszy strzelec gorzowian wygrał pojedynek z Antoniosem Tsiftsisem. Kilka minut później wyrównać mógł Tomasz Walczak, lecz napastnik przeniósł piłkę ponad bramką Stilonu. Wraz z upływającym czasem pierwszej połowy próbowali jeszcze Piotr Malinowski i Kacper Nowakowski, ale żadna z tych prób nie przyniosła skutku. Na 5 minut przed przerwą na 2:0 podwyższył Emil Drozdowicz, który wykorzystał dośrodkowanie Filipa Wiśniewskiego. Od 44. minuty podopieczni trenera Oziębały musieli grać w dziesiątkę. W trakcie jednej z akcji Wiktor Żołądź w polu karnym Stilonu starł się z jednym z zawodników gości. Po chwili arbiter podyktował rzut wolny dla Stilonu i ukarał czerwoną kartką Wiktora Żołędzia.

Po upływie niespełna 120 sekund od rozpoczęcia drugiej połowy było 3:0 dla Stilonu. Gorzowianie ponownie przedarli się lewą stroną boiska. Piłkę w pole karne dorzucił Maksym Bohdanov, a najwyżej wyskoczył do niej Michał Milewski. Zespół Medalików próbował walczyć, grając w dziesiątkę. W 61. minucie bliski trafienia był Jakub Cierpiał, ale nie dosięgnął wślizgiem toczącej się piłki. 10 minut później z dystansu strzelał Dawid Kucharzyk. Po uderzeniu pomocnika interweniować musiał Szymon Czajor. Starania podopiecznych trenera Oziębały przyniosły efekt w doliczonym czasie gry. W ostatniej akcji spotkania Nikodem Kitowski mocno i precyzyjnie uderzył z powietrza, zdobywając bramkę honorową dla zespołu rezerw.

Na koniec rundy jesiennej drugi zespół Rakowa zajmuje w tabeli grupy 3. III ligi 18. pozycję. Rezerwy dysponują zdobyczą w postaci 10 punktów. Do bezpiecznego miejsca Raków Ii traci 8 punktów. Wiosenną rywalizację drugi zespół mistrzów Polski rozpocznie od wyjazdowego starcia z Karkonoszami Jelenia Góra. 19. seria gier III zostanie rozegrana w dniach 2-3 marca 2024 r.

Raków II Częstochowa - Stilon Gorzów Wielkopolski 1:3

Bramki: Kitowski (90’) – Kaczor (14’), Drozdowicz (40’), Milewski (47’)

Raków II: Tsiftsis, Żołądź (44. cz.k.), Okulicki, Jurczyński, Wireński, Kucharczyk (78. Głowiński), Malinowski, Cierpiał (78. Kitowski), Nowakowski, Mras (67. Zielonka), Walczak (46. Napieraj)