[Raków II] Przegrana w Bytomiu Odrzańskim

W spotkaniu rozgrywanym w ramach 9. kolejki III ligi drugi zespół Rakowa Częstochowa przegrał 1:2 z Odrą Bytom Odrzański.

Pierwszy kwadrans meczu był bardzo chaotyczny. Ostatecznie w 14. minucie z tego chaosu wyłoniła się bramka dla gospodarzy. Miłosz Jóźwiak wyłuskał piłkę i podał do wychodzącego na wolne pole Przemysława Siudaka, który pokonał Kacpra Bieszczada. Podopieczni Michała Pulkowskiego mieli szansę, by 5 minut później wyrównać, ale po strzale Kacpra Zielskiego piłka przeleciała ponad bramką. Pod koniec pierwszej części spotkania Odra zdobyła drugiego gola. Damian Stachurski dośrodkował z prawego skrzydła, a do główki najlepiej wyskoczył Przemysław Siudak.

Po zmianie stron na murawie w miejsce Kacpra Zielskiego pojawił się Łukasz Makarski. Bliski, by powtórzyć strzał z wtorkowego meczu przeciwko MKS-owi Myszków, był w 59. minucie Mateusz Głowiński. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka poszybowała nad poprzeczką. Trener Pulkowski próbował dać drużynie dodatkowy impuls, posyłając na boisko Jakuba Cierpiała i Tomasza Szczepaniaka. Kontaktowy gol padł na 12 minut przed końcem. Po zagraniu ręką zawodnika gospodarzy arbiter podyktował rzut karny, który pewnie na gola zamienił Mateusz Głowiński. “Głowa” zdobył tym samym czwartą bramkę w sezonie, wliczając trafienie pucharowe. W ostatnim fragmencie spotkania Medaliki próbowali doprowadzić do remisu, ale Odra cofnęła się i nie dała sobie wydrzeć punktu.

Po dziewięciu rozegranych spotkaniach rezerwy Rakowa dysponują w tabeli pięcioma punktami. Zespół spadł na 18. miejsce. Kolejne spotkanie Rakowa II odbędzie się 30 sierpnia. Medaliki zmierzą się przy ul. Limanowskiego 83 z Wartą Gorzów Wlkp.

Odra Bytom Odrzański - Raków II Częstochowa 2:1

Bramki: Siudak (14’, 42’) – Głowiński (78’)

Raków II: Bieszczad, Okulicki, Siwkowski, Napieraj, Kitowski (62. Cierpiał), Malamis, Wireński, Zielski (46. Makarski), Mras (62. Szczepaniak), Długosz (85. Cebula), Głowiński.