[Raków II] Przegrana w ostatniej kolejce

W ostatnim meczu bieżącej kampanii podopieczni Przemysława Oziębały ulegli 0:1 Lechii Zielona Góra. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 18. minucie Igor Bambecki.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w kilka minut po rozpoczęciu gry, jednak dobrą interwencją w bramce popisał się Oskar Kubik. W odpowiedzi z ostrego kąta uderzał Piotr Nocoń, lecz po jego strzale okazję do zaprezentowania umiejętności miał vis a vis Kubika w bramce zielonogórzan – Jakub Bursztyn. W 18. minucie meczu jeden z zawodników Lechii przeprowadził akcję prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Tam walkę o piłkę z Jakubem Bębnem wygrał Igor Bambecki, który mocnym uderzeniem umieścił futbolówkę pod poprzeczką. Sześć minut później boisko ze względu na uraz opuścić musiał Piotr Nocoń, a zastąpił go Jakub Łukasiewicz. W 35. minucie rezerwowy Medalików wychodził na czystą pozycję i został sfaulowany przez Gibiego Embaló.

Defensor z Gwinei Bissau obejrzał za to przewinienie czerwoną kartkę i gospodarze do końca meczu musieli bronić się w dziesiątkę. Jeszcze przed przerwą bliski wyrównania był Wiktor Żołądź, ale jego strzał z rzutu wolnego przeleciał tuż obok słupka. Kilka minut później główkował Łukasz Kabaj, lecz trafił prosto w bramkarza gospodarzy.

W kilka minut po zmianie stron doskonałą szansę na gola zaprzepaścił Jakub Cierpiał. Wahadłowy Medalików z jedenastego metra mocno uderzył w środek bramki, ale akurat tam znajdował się Jakub Bursztyn. W 64. minucie na trzecioligowym szczeblu zadebiutował Mateusz Andruszko, który zastąpił Dawida Kucharczyka. W tej fazie spotkania gospodarze zwarli szyki w defensywie i skoncentrowali się na obronie wyniku. Obrońcy kilkukrotnie blokowali uderzenia Medalików, a w bramce Lechii pewnie spisywał się Jakub Bursztyn. Wynik nie uległ już zmianie i to podopieczni Andrzeja Sawickiego cieszyli się ze zwycięstwa.

Ostatecznie drugi zespół Rakowa Częstochowa z dorobkiem 32 punktów zajął w grupie 3. III ligi 17. pozycję. Strata do bezpiecznego, 14. miejsca wyniosła 9 “oczek”. Z ligi, oprócz Medalików, spadły też: Warta Gorzów Wielkopolski, Gwarek Tarnowskie Góry i LZS Starowice Dolne. W przyszłym sezonie rezerwy Rakowa zagrają w zreformowanej IV lidze.

Lechia Zielona Góra - Raków II 1:0

Bramki: Bambecki (18’)

Raków II: Kubik, Siwkowski, Żołądź, Kabaj, Bęben (46. Cierpiał), Gacek, Wireński, Kucharczyk (64. Andruszko), Nocoń (24. Łukasiewicz), Nowakowski (78. Szczepaniak), Pawłowski.