[Raków II] Przegrana z rezerwami Śląska Wrocław

W meczu 31. kolejki III ligi drugi zespół Rakowa Częstochowa przegrał na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław 0:3.

Zajmujący przed tym spotkaniem pozycję wicelidera Śląsk II Wrocław w pierwszej fazie meczu przejął inicjatywę i próbował zaznaczyć to szybko zdobytym golem, jednak strzały Alena Mustaficia i Patryka Szwedzika nie przyniosły zmiany rezultatu.

Nasz zespół prowadzony dziś przez Marcina Salamona upatrywał swoich szans w kontratakach. Po jednym z nich, w 19. minucie, Medaliki wywalczyli rzut wolny, który zakończył się uderzeniem Maksa Pawłowskiego w poprzeczkę. Była to najlepsza sytuacja naszego zespołu na zdobycie gola.

Do przerwy zawodnicy Śląska II jeszcze kilkukrotnie próbowali zaskoczyć Kacpra Bieszczada i sztuka ta udała im się na 5 minut przed zejściem do szatni. Jakub Zawadzki wypatrzył w polu karnym Patryka Szwedzika, a ten pokonał bramkarza Medalików i otworzył wynik spotkania.

Druga bramka dla gospodarzy padła w 59. minucie. Alen Mustafić przedarł się w pole karne i wystawił piłkę Aleksandrowi Wołczkowi, który podwyższył prowadzenie Śląska II. Nasz zespół próbował wrócić do gry i walczyć o odrobienie strat, lecz to wrocławianie wciąż byli na boisku stroną przeważającą. W 68. minucie Aleksander Wołczek zdobył swojego drugiego gola, tym razem wykorzystując podanie od Jakuba Lizakowskiego.

W ostatnim kwadransie obaj szkoleniowcy dokonali kilku roszad, lecz nie miały one wpływu ani na obraz gry, ani na zmianę wyniku. Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Śląska II w stosunku 3:0. Po tej wygranej wrocławianie awansowali na fotel lidera III ligi, gr. 3.

– Byliśmy świadomi trudności zadania, jakie dziś czekało nas we Wrocławiu. Mimo to, liczyliśmy na korzystny rezultat w meczu z jednym z kandydatów do wygrania rozgrywek. Niestety Śląsk był dziś lepszym zespołem i zasłużenie zdobył 3 punkty. Zostały nam 3 kolejki do końca ligi, a więc musimy szybko zregenerować siły, by podczas meczu z Pniówkiem powalczyć o wynik, który pozwoli nam do końca być w grze o utrzymanie w III lidze – mówi po meczu Marcin Salamon, drugi trener rezerw Rakowa.

Po 31 seriach gier drugi zespół Rakowa zajmuje w tabeli 17. miejsce. Podopieczni Przemysława Oziębały tracą do 15. w klasyfikacji Odry Bytom Odrzański 3 punkty. Do rozegrania pozostały jeszcze trzy mecze. W pierwszym z nich Medaliki przed własnymi trybunami zmierzą się z Pniówkiem Pawłowice. Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 maja.

Śląsk II Wrocław - Raków II 3:0

Bramki: Szwedzik (40'), Wołczek (59’, 68’)

Raków II: Bieszczad, Gryszkiewicz (71. Kabaj), Krzyżak, Mesjasz, Masiak (71. Cierpiał), Nowakowski, Gacek, Kucharczyk (61. Wireński), Mras, Nocoń, Pawłowski.