[Raków II] Przegrana z wiceliderem

W sobotnie popołudnie rezerwy Rakowa uległy przy #L83 Ruchowi Radzionków 0:3. Czerwono-Niebiescy wciąż prowadzą w ligowej klasyfikacji, lecz ich przewaga nad głównym rywalem stopniała do 4 punktów.

Do sobotniego meczu drużyny przystępowały w odmiennych nastrojach. Zawodnicy Tomasza Kuźmy przygotowywali się do niego po czterech ligowych wygranych z rzędu. Ruch Radzionków nieoczekiwanie przegrał w ostatniej kolejce 0:2 z Podlesianką Katowice. Zwycięstwo Rakowa oznaczało, że “Cidry” zachowają już tylko matematyczne szanse na wygraną w rozgrywkach Zina IV Ligi.

W odniesieniu do poprzedniej kolejki, w składzie Rakowa nastąpiły trzy zmiany. Na prawym wahadle wystąpił Jakub Budnicki, a w środku pola Oliwiera Kucharczyka zastąpił Szymon Zielonka. W roli wysuniętego napastnika zagrał Łukasz Mazurek.

W pierwszej fazie meczu, przypominał on boiskową bitwę. Było sporo strat, fauli, a także żółta kartka dla trenera Ruchu Radzionków – Marcina Dziewulskiego. W 22. minucie padła pierwsza bramka dla gości. Po rzucie rożnym nastąpiło zamieszanie w polu karnym Rakowa, a w nim najsprytniejszy okazał się Amine Boudguiga. Tunezyjczyk rozgrywał w sobotę dobre spotkanie, lecz z powodu kontuzji musiał opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie.

Najlepszą okazję dla Rakowa miał w 28. minucie Pedro. Portugalczyk znalazł się w bardzo dogodnej pozycji, niemalże oko w oko z bramkarzem, jednak jego strzał w ostatniej chwil zablokował wślizgiem obrońca. Do końca pierwszej części gry niewiele się działo, a płynną grę utrudniał obu zespołom bardzo silny wiatr.

W przerwie trener Kuźma wprowadził na boisko Kucharczyka w miejsce Tylca. Niestety dwie minuty później “Cidry” cieszyły się już z drugiego gola. Dobrą okazję wykorzystał Bartosz Nawrocki, a sytuacja Czerwono-Niebieskich zrobiła się trudniejsza.

W 61. minucie było już 0:3. Po raz kolejny w zamieszaniu pod bramką Mądrzyka lepiej odnaleźli się piłkarze gości, a do siatki trafił Kacper Zalewski.

Trener Czerwono-Niebieskich próbował reagować zmianami, lecz te nie zmieniły obrazu gry. Ruch Radzionków twardo bronił wyniku, a piłkarze Rakowa nieskutecznie atakowali. Po ostatnim gwizdku sędziego, to goście mogli cieszyć się z wygranej. Świętowali ją wraz z grupą fanów, którzy nieoczekiwanie zjawili się na meczu i dopingowali swoich piłkarzy zza ogrodzenia stadionu.

Na cztery kolejki przed końcem Raków II dysponuje czterema punktami przewagi nad Ruchem Radzionków.  Najbliższa kolejka zostanie rozegrana już w środę. Czerwono-Niebiescy zagrają wyjazdowy mecz z przedostatnią w tabeli Unią Rędziny.

Raków II Częstochowa - Ruch Radzionków 0:3

Raków: Mądrzyk – Błasik (70. Danilczyk), Czekaj, Chłód – Budnicki, Zielonka, Tylec (46. Kucharczyk), Oziębała – Pedro (65. T. Kubik), Mazurek (52. Niedziałkowski), Balboa (70. Mizgała)