[Raków II] Przegrany sparing w zimowej aurze

W sobotę, 2 grudnia podopieczni Przemysława Oziębały rozegrali mecz kontrolny z Piastem II Gliwice. Lepszy okazał się drugi zespół Piasta, który w zimowych warunkach wygrał 4:2.

Na boisku zalegała warstwa śniegu i zawodnicy często tracili równowagę lub popełniali błędy techniczne. Z początku lepiej w tych warunkach radzili sobie przyjezdni. Zespół rezerw dał się zaskoczyć w jednej z pierwszych akcji. Prowadzenie Piasta II nie wytrąciło z równowagi Medalików. Kilkadziesiąt sekund później Szymon Jarek uderzył tuż obok słupka. Zespół trenera Oziębały stopniowo przeniósł ciężar gry na połowę rywala, a dwie szanse miał Łukasz Makarski, który wystąpił w roli “dziewiątki”. Na 6 minut przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie po szybkim kontrataku.

Po zmianie stron Szymona Jarka zastąpił Maciej Suski, a w bramce za Huberta Muszyńskiego wszedł Mateusz Białka. Potrzeba było niespełna dwóch minut, by Łukasz Makarski z okolic jedenastego metra pokonał bramkarza gości. Gliwiczanie odpowiedzieli stosunkowo szybko i w 56. minucie prowadzili 3:1. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter podyktował rzut karny dla Medalików. Do “jedenastki” podszedł Szymon Zielonka. Jego strzał obronił golkiper gliwiczan, ale z przy dobitce nie miał już szans. Ostatni gol padł pięć minut później, a zdobył go jeden z piłkarzy gości po uderzeniu zza pola karnego. W ostatniej fazie meczu zawodnicy walczyli ze śniegiem. Po stronie Medalików okazje mieli Łukasz Makarski i wprowadzony na boisko Kacper Kotala. Spotkanie zakończyło się wygraną Piasta II 4:2.

Ostatni mecz w tym roku podopieczni Przemysława Oziębały rozegrają w środę, 6 grudnia. Drugi zespół przy L83 zmierzy się z rezerwami Zagłębia Sosnowiec.

Raków II Częstochowa - Piast II Gliwice 2:4

Bramki: Makarski (47’), Zielonka (60’)

Raków II: Muszyński, Okulicki, Jurczyński, Bęben, Żołądź, Cierpiał (65. Kotala), Wireński, Zielonka (65. Gacek), Kucharczyk, Jarek (46. Suski), Makarski.