[Raków II] Przegrywamy z MKS-em Kluczbork

W meczu 16. kolejki grupy 3. III ligi drugi zespół Rakowa Częstochowa przegrał z MKS-em Kluczbork 0:3.

Premierowy kwadrans gry upłynął pod znakiem rywalizacji w środku pola. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze w 17. minucie. Patryk Tuszyński przedarł się przez linię obrony Medalików i umieścił piłkę w siatce, pokonując Kacpra Bieszczada. Niespełna dwie minuty później we własnym polu karnym przewinienia dopuścił się Patryk Jurczyński, który faulował strzelca pierwszej bramki dla MKS-u. Arbiter podyktował “jedenastkę”, którą na gola zamienił Patryk Wiszniowski. Najlepszą sytuację strzelecką dla Rakowa II miał w pierwszej połowie Tomasz Walczak. Napastnik Medalików na trzy minuty przed przerwą dobrze wyszedł w powietrze, ale nie trafił czysto w piłkę i ta pofrunęła obok bramki strzeżonej przez Dariusza Szczerbala.

Po zmianie stron w drugim zespole Rakowa w miejsce Łukasza Makarskiego na boisku pojawił się Jakub Cierpiał. Podopieczni Przemysława Oziębały z wigorem ruszyli na przeciwnika i na kilka minut zamknęli kluczborczan na ich połowie. Do okazji strzeleckich doszli Tomasz Walczak i Patryk Malamis, lecz ich uderzenia blokowali obrońcy gospodarzy. W 50. minucie wzdłuż bramki dośrodkowywał Nikodem Kitowski, ale bramkarz MKS-u był dobrze ustawiony i wypiąstkował piłkę poza pole karne. W 58. minucie gospodarze zdobyli trzeciego w tym meczu gola. Po szybkim kontrataku pojedynek z Kacprem Bieszczadem wygrał Bartosz Włodarczyk. W 64. minucie na murawie pojawił się Max Pawłowski, który zastąpił Tomasza Walczaka. Młody napastnik próbował rozruszać ofensywę Medalików i zaakcentować swoją obecność w grze. W jednej z akcji Pawłowski popisał się dobrą interwencją w defensywie, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej. Na boisko weszli także Oliwier Długosz, Mateusz Głowiński, Jerzy Napieraj. Najlepszą sytuację dla drużyny rezerw miał Jakub Cierpiał. Wahadłowy w 90. minucie stanął przed szansą zdobycia bramki honorowej, ale z jego uderzeniem nie bez trudu poradził sobie Dariusz Szczerbal.

Drużyna prowadzona pierwszy raz przez Przemysława Oziębałę ostatecznie przegrała z MKS-em Kluczbork 0:3. Gospodarze po dzisiejszym zwycięstwie awansowali na najniższy stopień podium. Zespół Medalików z dorobkiem 9 punktów pozostaje na przedostatniej pozycji w klasyfikacji. Pozostałe spotkania 16. serii grupy 3. III ligi zaplanowano na 11 listopada. W kolejnym ligowym meczu rezerwy Rakowa powrócą na L83. W sobotę, 18 listopada zagramy przed własną publicznością z Lechią Zielona Góra.

MKS Kluczbork - Raków II Częstochowa 3:0

Bramki: Tuszyński (17’), Wiszniowski (20’), Włodarczyk (58’)

Raków II: Bieszczad, Jurczyński, Zielonka, Żołądź, Kitowski (69. Długosz), Malamis, Kucharczyk (69. Napieraj), Wireński, Nowakowski (82. Głowiński), Makarski (46. Cierpiał), Walczak (64. Pawłowski).