[Raków II] Przełamanie drugiego zespołu

W sobotnim spotkaniu drużyna pod wodzą trenera Kuźmy pokonała 3:0 Miedź II Legnicę. Rezerwy Rakowa tym samym zdobyły pierwszy komplet punktów tej wiosny, kończąc passę 6 meczów bez zwycięstwa.

Mecz drugiego zespołu Rakowa z rezerwami Miedzi Legnica był spotkaniem trzeciej drużyny w lidze z siedemnastą. Starcie to niosło ze sobą pewien ciężar gatunkowy. Z jednej strony Raków II z wielką determinacją, by w końcu wygrać, a z drugiej przedostatnia drużyna w tabeli, dla której każdy zdobyty punkt jest na wagę złota. Dodatkowo legniczanie w ostatnich trzech spotkaniach zanotowali dwa zwycięstwa i remis.

Trener Kuźma dokonał dwóch zmian względem składu, który tydzień temu zagrał z Polonią Bytom. Po pauzie w wyniku zebranych kartek wrócił do gry Szymon Rygiel, a na lewym wahadle znalazło się miejsce dla Jakuba Cierpiała. Na ławce rezerwowych zasiedli tym razem Hubert Tylec i Łukasz Furtak. Ofensywny tercet w drużynie Medalików stanowili: Piotr Malinowski, Kamil Chiliński oraz Olivier Sukiennicki. Natomiast za środek pola ponownie odpowiedzialny był Adrian Balboa wespół z Szymonem Zielonką.

Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku rysowała się delikatna przewaga gospodarzy, którzy wynieśli z szatni bardzo dobre nastawienie. Wśród graczy Miedzi wyróżniał się z kolei jej kapitan i najlepszy strzelec – Marcin Garuch. W 34. minucie bliskie objęcia prowadzenia były rezerwy Rakowa, lecz po strzale popularnego “Maliny” piłka przeleciała minimalnie nad bramką. Sytuacja ta była dzwonkiem ostrzegawczym dla Miedzi II. 7 minut później podopieczni trenera Kuźmy mogli cieszyć się z pierwszego gola. Spod linii bocznej dośrodkował Jakub Cierpiał, a akcję wykończył z bliskiej odległości Olivier Sukiennicki. Na przerwę drugi zespół Medalików schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

W cztery minuty po wznowieniu gry było już 2:0. Świetną długą piłkę od Oliwiera Kucharczyka otrzymał Patryk Malamis, który minął przeciwnika, popędził w pole karne i pokonał golkipera Miedzianki. Tym samym zawodnik promowany zimą z Rakowa U-19 zanotował pierwsze trafienie w seniorskiej piłce. Po tej bramce drużyna Medalików złapała więcej luzu i pewnie kontrolowała przebieg meczu. Piłkarze rezerw Miedzi próbowali się co jakiś czas odgryzać, jednak ich strzały mijały bramkę strzeżoną przez Jakuba Rajczykowskiego.

W 67. minucie padł trzeci gol dla rezerw Rakowa. Olivier Sukiennicki podciągnął z piłką pod pole karne i oddał strzał, ale trafił w słupek. Pierwszy do dobitki dobiegł wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Łukasz Mazurek, który nie miał problemu z pokonaniem leżącego Alana Madalińskiego.

Ostatnia część meczu upłynęła spokojnie, choć goście mieli szansę na bramkę honorową. W 78. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Mariusz Sławek. Po strzale skrzydłowego Miedzi II przed utratą bramki uchronił Jakuba Rajczykowskiego słupek. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a drugi zespół Medalików mógł pierwszy raz tej wiosny zejść z boiska w pełni zadowolonym.

Układ w tabeli grupy trzeciej III ligi pozostał bez zmian. Prowadzi w dalszym ciągu Polonia Bytom, drugi jest Rekord Bielsko-Biała, a Raków II zajmuje miejsce na najniższym stopniu podium. Polonia Bytom przegrała spotkanie ze Ślęzą Wrocław, a zatem podopieczni trenera Kuźmy tracą do lidera 7 punktów. Strata do Rekordu wynosi 5 “oczek”, natomiast czwarta w tabeli Ślęza ma tylko punkt mniej od rezerw Rakowa.

Kolejny mecz ekipa z Limanowskiego zagra w sobotę 22 kwietnia. Tym razem drugi zespół Medalików zagra w delegacji z ostatnią w tabeli Odrą Wodzisław.

Raków II - Miedź II Legnica 3:0

Bramki: Sukiennicki (41.), Malamis (49.), Mazurek (67.)

Raków II: Rajczykowski, Czekaj, Rygiel (60. Furtak), O. Kucharczyk, Cierpiał (82. Bęben), Malamis, Balboa, Zielonka (60. Tylec), Malinowski (82. Wojtyra), Sukiennicki, Chiliński (60. Mazurek).