[Raków II] Przy L83 zagramy z liderem

W nadchodzącą sobotę, 9 marca, zespół rezerw rozegra pierwsze domowe spotkanie tej wiosny. Podopieczni Przemysława Oziębały zmierzą się z Rekordem Bielsko-Biała.

Drużyna spod Klimczoka to lider III ligi, gr. 3., który zmierza po miejsce premiowane awansem. Rekord Bielsko-Biała w osiemnastu dotychczasowych spotkaniach zgromadził 45 punktów. Mimo porażki 1:3 w ostatnim meczu rundy jesiennej z bezpośrednim konkurentem do awansu – Śląskiem II Wrocław – bielszczanie dysponują przewagą czterech "oczek" nad wiceliderem z Dolnego Śląska. W pierwszej wiosennej serii gier Rekord Bielsko-Biała na własnym obiekcie pewnie wygrał 4:0 z Pniówkiem Pawłowice.

 

Drugi zespół Medalików udanie rozpoczął rundę wiosenną. Drużyna prowadzona przez trenera Przemysława Oziębałę pokonała na wyjeździe 4. w tabeli Karkonosze Jelenia Góra 2:1 po bramkach Piotra Noconia i Tobiasza Mrasa. Tym samym rezerwy Rakowa odniosły trzecie zwycięstwo w sezonie i zwiększyły swój dorobek do 13 punktów. Medaliki plasują się w tabeli na przedostatnim miejscu, tracąc 6 "oczek" do bezpiecznej strefy. Rezerwy mistrza Polski czekają w dalszym ciągu na pierwsze domowe zwycięstwo.

 

Jak wyżej wspomnieliśmy, bielszczanie przewodzą klasyfikacji ze zdobyczą 45 punktów. Podopieczni Dariusza Klaczy nieznacznie lepiej spisują się w meczach domowych, w których zanotowali 8 wygranych, remis i porażkę. Na wyjeździe Rekord wygrywał sześciokrotnie, dwukrotnie zremisował i raz przegrał. Drużyna z Bielska-Białej legitymuje się najlepszym bilansem bramkowym w grupie 3. III ligi. Zawodnicy Rekordu zdobyli 48 bramek – najwięcej w lidze – i stracili ich zaledwie 18. Szczelniejszą defensywą może pochwalić się jedynie MKS Kluczbork, który dał sobie strzelić o jednego gola mniej. Najlepszym snajperem w ekipie prowadzonej przez trenera Klaczę jest Daniel Świderski, który z dwunastoma bramkami na koncie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

 

Poprzednie starcie obu drużyn miało miejsce 19 sierpnia ubiegłego roku. W spotkaniu rozgrywanym w ramach 3. kolejki III ligi Rekord wygrał na własnym boisku 2:0.

 

– Dobrze rozpoczęliśmy rundę rewanżową i musimy z tego korzystać. Teraz przyjeżdża do nas lider. W naszym przypadku nie ma to większego znaczenia. Musimy wygrywać i z takim nastawieniem wyjdziemy na boisko – mówi Przemysław Oziębała przed nadchodzącym meczem.

 

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, na boisku bocznym przy ul. Limanowskiego 83. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 12:00. Wstęp na mecz jest wolny, zachęcamy gorąco do wspierania Medalików w walce o kolejne ligowe punkty.