[Raków II] Przy L83 zagramy z wiceliderem

W 14. serii gier III ligi gr. 3 rezerwy mistrza Polski powalczą o premierową wygraną na własnym obiekcie. W najbliższą sobotę o 12:30 podopieczni Michała Pulkowskiego zmierzą się drugim zespołem Śląska Wrocław.

W ostatnich dwóch ligowych spotkaniach Raków II wywalczył 4 “oczka”, lecz Medaliki wciąż potrzebują co najmniej trzech punktów, by wydostać się ze strefy spadkowej. Obecnie ekipa trenera Pulkowskiego plasuje się na 17. pozycji w klasyfikacji. W poprzedniej kolejce drugi zespół Rakowa przełamał się i odniósł bardzo wartościową wygraną, pokonując w delegacji Górnika Polkowice.  

 

Nasz sobotni rywal znajduje się na przeciwnym ligowym biegunie. Śląsk II Wrocław to spadkowicz z II ligi i drużyna prowadzona przez Michała Hetela z pewnością ma ambicje, aby szybko wrócić na szczebel centralny. Jak dotąd, po 13 kolejkach wrocławianie z dorobkiem 27 punktów znajdują się na pozycji wicelidera, tracąc 5 "oczek” do Rekordu Bielsko-Biała. Śląsk II w ostatnich meczach grał w kratkę, notując w ciągu trzech tygodni remis, porażkę i zwycięstwo. Miniony weekend zakończył się dla podopiecznych trenera Hetela udanie. Rezerwy Śląska Wrocław wygrały 3:0 z Pniówkiem Pawłowice. Śląsk II to zespół, który świetnie czuje się u siebie. Dotychczas nie przegrał jeszcze domowego spotkania. Wrocławianie to także druga drużyna w lidze pod względem zdobytych bramek. Piłkarze Śląska zdobyli ich 31, a stracili 16. Najlepszym snajperem w ekipie z Wrocławia jest Jakub Lutostański, który w bieżącej kampanii sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców. 

 

Będzie to pierwsze historyczne starcie rezerw Rakowa z drugim zespołem Śląska. Na sędziego głównego został wyznaczony Kacper Kendzia. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 28 października przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie. Pierwszy gwizdek arbitra z Rawicza wybrzmi o 12:30. Zachęcamy do wspierania podopiecznych Michała Pulkowskiego, wstęp na mecz jest wolny.