[Raków II] Pucharowa środa w Poraju

W środę, 30 sierpnia podopieczni Michała Pulkowskiego rozpoczną przygodę w Poltent Pucharze Polski Podokręgu Częstochowa. Rezerwy Rakowa zagrają na wyjeździe z A-klasową Wartą Poraj.

Nasz środowy przeciwnik jest obecny na piłkarskiej mapie Polski zaledwie od ponad roku. Warta Poraj dołączyła do struktur Śląskiego ZPN w czerwcu 2022 r. Od tamtej pory klub osiągnął już sporo drobnych sukcesów, a podstawowym z nich był awans do wyższej klasy rozgrywek. W ubiegłym sezonie piłkarze Warty Poraj w cuglach wygrali grupę II częstochowskiej B-klasy, wygrywając 15 z 16 meczów. W dwóch dotychczasowych meczach bieżącej kampanii Warta wywalczyła 4 “oczka”, dzięki czemu zajmuje w tabeli 4. pozycję. 

 

Warta rozwija się również na innych polach. Klub dołączył do Projektu Klubów Filialnych Rakowa Częstochowa. W Poraju coraz lepiej funkcjonuje Akademia, w której utworzono także sekcję żeńską. Warto również nadmienić, iż na terenie gminy Poraj znajduje się Młodzieżowa Bursa RKS Raków, a szkoleniowcem Warty jest były arbiter – Patryk Podwysocki. 

 

Los skojarzył Wartę z rezerwami Rakowa po raz drugi. W ubiegłym sezonie zespoły te również spotkały się w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Mecz rozegrany 31 sierpnia minionego roku zakończył się wygraną rezerw 2:0 po golach Mateusza Niedziałkowskiego i Miłosza Roguli. 

 

Środowy mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Poraju. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 17:30. Stawką spotkania będzie awans do 1/4 finału Poldent Pucharu Polski Podokręg Częstochowa.