[Raków II] Pucharowa wygrana z czystym kontem

Zespół rezerw Rakowa Częstochowa we wtorkowym spotkaniu ¼ finału Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa pokonał IV-ligowy MKS Myszków 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Mateusz Głowiński.

Podopieczni Michała Pulkowskiego weszli w mecz spokojnie. Przez pierwsze dwa kwadranse obie drużyny badały swoje słabości, jednak coraz mocniej rysowała się przewaga Medalików. W 36. minucie z dystansu niecelnie próbował Patryk Malamis. Chwilę później Oliwier Długosz oddał strzał w krótki róg, jednak dobrze spisał się Dawid Stambuła. Bramkarz MKS-u świetnie interweniował również 60 sekund później po główce Mateusza Głowińskiego. Gospodarze jedyną groźną sytuację wykreowali w 43. minucie. Lewym skrzydłem popędził Dominik Marek. Pomocnik MKS-u wdarł się w pole karne Rakowa II i dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, jednak nikt tej akcji nie zamknął.

Po przerwie gra od samego początku toczyła się na połowie myszkowian. Szymon Zielonka i Kacper Zielski opanowali środkową strefę boiska, a defensywa Rakowa II była wyczulona na kontrataki. Pewnie w bramce wyglądał również debiutujący w seniorskiej piłce Kacper Jureczko. W 49. minucie bliski zdobycia gola był Tobiasz Mras, ale nieznacznie chybił. Kilka okazji do skutecznych interwencji miał także wprowadzony po zmianie stron Oskar Kubik. W 50. minucie były bramkarz Rakowa II kapitalnie obronił uderzenie Kacpra Zielskiego. Gol na wagę zwycięstwa padł w 63. minucie meczu. Sędzia podyktował rzut wolny, a piłkę na 25. metrze przygotował sobie Mateusz Głowiński. Młody napastnik pięknie skierował ją nad murem i pokonał Oskara Kubika. Po bramce gra się nieco wyrównała, a gospodarze nie mieli już nic do stracenia i przesunęli większe siły do przodu. Podopieczni trenera Pulkowskiego udanie powstrzymywali zawodników MKS-u i sami niebezpiecznie kontratakowali. W 80. minucie nad poprzeczką uderzał rezerwowy Łukasz Makarski, a w doliczonym czasie gry dobrą okazję zaprzepaścił kolejny z debiutantów – Sebastian Cebula.

Dzięki wygranej z MKS-em rezerwy Rakowa awansowały do półfinału Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa. Oprócz Medalików, w gronie półfinalistów znajdują się jeszcze: GKS Jura Niegowa, Piast Przyrów i Victoria Częstochowa. Losowanie par jeszcze się nie odbyło, natomiast mecze półfinałowe zaplanowano na środę, 27 września.

MKS Myszków - Raków II Częstochowa 0:1

Bramki: Głowiński (63’)

Raków: Jureczko, Okulicki, Żołądź, Napieraj, Malamis (46. Kitowski), Jarek (46. Cierpiał), Zielonka (89. Siwkowski), Zielski (69. Kucharczyk), Długosz (46. Makarski), Mras (69. Szczepaniak), Głowiński (79. Cebula).