[Raków II] Punkty jadą do Gubina

Podopieczni Michała Pulkowskiego w meczu 4. kolejki III ligi przegrali z Cariną Gubin 2:4. Zwycięskie bramki goście zdobyli w doliczonym czasie gry.

W gorące, sierpniowe popołudnie mecz między Rakowem II a Cariną Gubin rozpoczął się od walki w środku pola. Po niespełna kwadransie bez składnej akcji z obu stron, do głosu zaczęli mocniej dochodzić zawodnicy z Gubina. Najpierw w 14. minucie celnie na bramkę Kacpra Bieszczada strzelał Maciej Diduszko, a 10 minut później jeden z graczy Cariny spudłował z bliskiej odległości. Pierwszą szansę dla Medalików miał Tomasz Walczak, który doszedł do pozycji strzeleckiej w polu karnym. Z jego uderzeniem poradził sobie jednak Tymoteusz Seweryn. W 29. minucie gry Jakub Cierpiał świetnie dorzucił z wolnego na głowę Patryka Jurczyńskiego i obrońca zdobył swojego drugiego gola w sezonie. Zespół Michała Pulkowskiego nie cieszył się z prowadzenia długo. W 35. minucie po szybkiej kontrze Obuwników pierwszą tego dnia bramkę zdobył Denis Matuszewski. Pod koniec połowy przed szansą na pokonanie Seweryna stanął Tomasz Szczepaniak, lecz w tym przypadku spudłował.

Druga połowa miała bardzo zbliżony przebieg do pierwszej. Jej tempo rozkręcało się powoli, by zaowocować emocjonującą, acz pechową z perspektywy naszego zespołu końcówką. W 65. minucie Denis Matuszewski przedarł się przez defensywę Medalików i skutecznie umieścił piłkę w bramce. Reakcja na gola była szybka. Już w jednej z kolejnych akcji celnie uderzał wprowadzony ławki z Piotr Malinowski. Pokonać Tymoteusza Seweryna próbował także Tomasz Walczak, lecz jego wolej okazał się niecelny. Wyrównujące trafienie padło w 76. minucie. Po rzucie rożnym piłkę zgrał Szymon Zielonka, a Tomasz Okulicki nietypowo, kolanem, wpakował futbolówkę do bramki Cariny. Ostateczne rozstrzygnięcie zapadło w ostatnich dwóch minutach doliczonego czasu gry. Arbiter doliczył ich co najmniej sześć, a w czwartej hat-tricka skompletował Denis Matuszewski. Gra przeciągała się do setnej minuty. Ostatni akord spotkania to rzut rożny Rakowa II, strata, a w efekcie szybka kontra i trafienie autorstwa Huberta Konstantego.

W środę, 23 sierpnia rozegrano pełną 4. kolejkę III ligi. Po jej zakończeniu podopieczni Michała Pulkowskiego zajmują w tabeli 10. lokatę. W kolejnym meczu drugi zespół mistrza Polski zmierzy się w delegacji ze Ślęzą Wrocław. To spotkanie już w najbliższą sobotę.

Raków II – Carina Gubin 2:4

Bramki: Jurczyński (29'), Okulicki (78') – Matuszewski (34’, 65’, 90’), Konstanty (90’)

Raków II: Bieszczad, Żołądź, Jurczyński (46. Okulicki), Napieraj (62. Kitowski), Cierpiał (80. Długosz), Malamis, Zielonka (86. Kucharczyk), Wireński, Szczepaniak, Głowiński (62. Malinowski), Walczak.