[Raków II] Radosny powrót z Głogowa

Drugi zespół Medalików w przedostatniej, 33. kolejce III ligi pokonał Chrobrego II Głogów 5:3. Podopiecznym Tomasza Kuźmy do rozegrania pozostał jeden mecz, w którym zmierzą się na własnym obiekcie z rezerwami Górnika Zabrze.

Spotkanie z zamykającym tabelę Chrobrym II Głogów było dla rezerw Rakowa ostatnim wyjazdowym meczem tej wiosny. Drużyna trenera Kuźmy w dwóch poprzednich seriach gier wywalczyła 4 punkty oraz wróciła na ligowe podium. Medaliki byli pewni nadziei na zwycięstwo.

Wynik meczu otworzyli jednak gospodarze. Już w 8. minucie gry uczynił to Olaf Zygmunt. Zawodnik Chrobrego zaskoczył Jakuba Rajczykowskiego ładnym uderzeniem z dystansu. Piłkarze z Częstochowy nie wpadli w panikę i szybko ruszyli do odrabiania strat. Trzy minuty później gracze Rakowa II w wyniku skutecznego pressingu odzyskali piłkę, szybko przemieścili ją w pole karne Chrobrego II, a tam Jakub Cierpiał po dobitce trafił do siatki. W 13. minucie Jakub Cierpiał cieszył się ze swojej drugiej bramki. W akcji na 2:1 piłkę dorzucał mu Patryk Malamis. Niespełna dwie minuty później Medaliki powiększyli przewagę. W “szesnastce” głogowian efektownie piętką odegrał Mateusz Głowiński, a jego podanie wykończył Jakub Wireński. Był to też ostatni gol w pierwszej połowie, choć drużyna prowadzona przez trenera Kuźmę stworzyła jeszcze kilka sytuacji.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się spokojniej. Przez dłuższy czas nie zanosiło się na następne gole. W 63. minucie na murawę weszło dwóch młodych zawodników: Jakub Rozwadowski i Tomasz Szczepaniak. Bramka na 4:1 padła w 69. minucie. Hubert Tylec rzucił piłkę do wybiegającego za plecy obrońców Łukasza Mazurka. Napastnik Rakowa II znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał go strzałem po “długim” słupku. Ostatni fragment meczu przyniósł kolejne trzy bramki. Najpierw gospodarze odrobili część strat. Na listę strzelców w 81. minucie wpisał się Bartosz Matysiak. Ekipa z Limanowskiego ponownie zareagowała bardzo szybko. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry piątego gola dla Medalików zdobył Hubert Tylec. W tej sytuacji podawał mu wprowadzony po przerwie Jakub Rozwadowski. Ostatnie słowo w tym meczu należało do gospodarzy. Na sześć minut przed upływem regulaminowego czasu gry rozmiar porażki zmniejszył Adrian Tworzydło.

Podopieczni Tomasza Kuźmy zwiększyli swoją przewagę nad Ślęzą Wrocław do 5 punktów, jednak wrocławianie swój mecz rozegrają w sobotę, 10 czerwca. Drugi zespół mistrza Polski swoje ostatnie spotkanie w sezonie rozegra w środę, 14 czerwca o 17:00. Przeciwnikiem rezerw Rakowa Częstochowa będzie druga drużyna Górnika Zabrze.

Chrobry II Głogów - Raków II  3:5

Bramki: Zygmunt (8’), Matysiak (81’), Tworzydło (84’) – Cierpiał (8’, 11’), Wireński (13’), Mazurek (69’), Tylec (81’)

Raków II: Rajczykowski, Rygiel (73. Siuda), O. Kucharczyk, Bęben, Cierpiał, Malamis (63. Rozwadowski), Zielonka, Wireński (65. Tylec), Malinowski (73. Mizgała), Mazurek, Głowiński (63. Szczepaniak)