[Raków II] Raków II – Odra Wodzisław: kolejny odcinek rywalizacji

Na najbliższy weekend zaplanowano mecze 25. serii gier III ligi. Drugi zespół Medalików w sobotę 22 kwietnia zmierzy się w delegacji z zamykającą tabelę Odrą Wodzisław.

W minionej kolejce podopieczni trenera Kuźmy zakończyli negatywną passę, pokonując 3:0 rezerwy Miedzi Legnica. Była to ich pierwsza wygrana tej wiosny, a także pierwszy mecz rundy rewanżowej, w którym zdobyli więcej niż jedną bramkę. Wierzymy, że zawodnicy drugiego zespołu pójdą za ciosem w spotkaniu z ostatnim zespołem grupy trzeciej III ligi – Odrą Wodzisław.  

 

Po 24 rozegranych spotkaniach rezerwy Rakowa plasują się na najniższym stopniu podium z dorobkiem 46 punktów. Do lidera tracą 7 punktów, natomiast do wicelidera 5. Przewaga nad 4. w klasyfikacji Ślęzą Wrocław to z kolei jedno “oczko”. Najbliższy rywal ekipy z #L83 wywalczył jak dotąd w lidze 19 punktów. Jest to taka sama liczba, jak w przypadku Miedzi II Legnica, jednak wodzisławianie legitymują się gorszym bilansem bramek. Do bezpiecznej pozycji w lidze zespół prowadzony przez Piotra Haudera traci 6 punktów.  

 

Wiosenny dorobek Odry to dwa remisy, jedna domowa wygrana i cztery porażki. Ostatnia z nich miała miejsce w poprzedniej kolejce, kiedy to Odra przegrała wyjazdowy mecz z Górnikiem II Zabrze 1:3. Wszystkie wywalczone tej wiosny punkty zostały zdobyte przed własną publicznością. Wodzisławianie zresztą spisują się lepiej na swoim obiekcie na przestrzeni całych rozgrywek. Dotychczas na stadionie przy ul. Bogumińskiej 8 zanotowali trzy wygrane, trzy remisy i dziewięciokrotnie uznawali wyższość rywali. Dorobek Odry w delegacjach, to zaledwie jedno zwycięstwo, cztery remisy i osiem porażek. Piłkarze z Wodzisławia w całym sezonie zdobyli 35 bramek, a stracili ich 61 – najwięcej spośród wszystkich drużyn w stawce. Najlepszym strzelcem zespołu jest Jakub Kuczera, który siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców. 

 

Na przestrzeni ostatnich sezonów drugi zespół Rakowa w lidze spotykał się z Odrą Wodzisław trzykrotnie. W kampanii z lat 2021/22 zespoły te zmierzyły się w barażowym dwumeczu o awans do IV ligi. Wówczas dwukrotnie wygrali wodzisławianie: na własnym boisku 2:0, a w Częstochowie 4:2. Okazja do rewanżu nadarzyła się w bieżących rozgrywkach. Podopieczni Tomasza Kuźmy zagrali z Odrą 18 września ubiegłego roku, w meczu 8. kolejki III ligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny rezerw 4:0, a bramki zdobywali: Oliwier Kucharczyk, Kamil Chiliński oraz dwie Przemysław Oziębała. 

 

Na sędziego głównego sobotniego meczu został wyznaczony Przemysław Burliga. Spotkanie odbędzie się w Wodzisławiu Śląskim, a jego początek zaplanowano na godzinę 16:00. Dostępna będzie transmisja na żywo realizowana w systemie PPV przez SlaskiSportTv. Link do transmisji znajduje się TUTAJ.