[Raków II] Raków - Polonia 6:0

Pewnym zwycięstwem - 6:0 - zakończyło się spotkanie Zina IV Ligi, w którym Raków II podejmował Polonią Łaziska Górne.

Do przerwy Czerwono-Niebiescy prowadzili 2:0, a oba gole padły w bardzo krótkim odstępie czasowym. W 22. minucie pięknym uderzeniem - nie do obrony - popisał się Hubert Tylec, otwierając wynik spotkania. Nie minęła pełna minuta, a bramkarz gości skapitulował drugi raz. Tym razem za sprawą precyzyjnego trafienia Portugalczyka Pedro Vieiry.

Po zmianie stron długo utrzymywał się wynik z pierwszej połowy. "Worek z golami" rozwiązał się na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to Łukasz Mazurek podwyższył prowadzenie i pozbawił gości złudzeń o wywiezieniu spod Jasnej Góry jakichkolwiek punktów. Następne 3 bramki padły po akcjach z lewego skrzydła. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jakub Apolinarski. Następnie drugie trafienie w meczu zaliczył Pedro, a wynik ustalił "Apo".  Ostatecznie Raków II pokonał Polonię Łaziska Górne 6:0.

Częstochowianie zgarniając w sobotę 3 punkty odnieśli trzynaste zwycięstwo w rozgrywkach Zina IV Ligi i już wiadomo, że zimową przerwę spędzą na pierwszym miejscu w tabeli grupy 1. W ostatnim tegorocznym meczu Czerwono-Niebiescy zagrają na wyjeździe z MKS-em Myszków. Ten mecz odbędzie się 13 listopada.

Tomasz Kuźma (trener, Raków II): Na pewno cieszy nas kolejne zwycięstwo. Każde trzy punkty dają nam satysfakcję. W tym spotkaniu było widać naszą przewagę już od początku. Przy stanie 2:0 pojawiło się u mnie lekkie niezadowolenie z faktu, że poczuliśmy się zbyt bezpiecznie. Tworzyliśmy sobie mniej sytuacji do zdobycia goli. Jednak po tym nastąpiła pozytywna reakcja, z której z kolei jestem zadowolony, bowiem w końcówce zespół był zdeterminowany do tego, żeby tworzyć okazje i zdobywać kolejne bramki. Dobrze wyglądaliśmy we wszystkich fazach gry. Graliśmy na połowie przeciwnika odbieraliśmy wysoko piłki i ostatecznie stąd taki wynik, z którego oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni.

Raków II - Polonia Łaziska Górne 6:0 (2:0)

Bramki: Tylec (22.), Pedro Vieira (23. 84.), Mazurek (70.) Apolinarski (77. 87.).

Raków II: Mądrzyk - Chłód, Czekaj, Mazurek, Tylec (77. Lenartowski), Pedro Vieira, Courtney-Perkins, Bator (70. Głasek), Apolinarski, Krysik (62. Niedziałkowski), Kaczmarski (77. Kucharczyk).