[Raków II] Remis na początek. Grali nowi zawodnicy

W pierwszym tegorocznym sparingu Raków II zremisował z drugą drużyną Górnika Zabrze 3:3.

Jako pierwsi gola zdobyli nasi przeciwnicy, a miało to miejsce w 20. minucie spotkania. Jednak nasz zespół szybko, bo po zaledwie 240 sekundach, doprowadził do wyrównania, kiedy Tobiasz Kubik wykorzystał podanie Jakuba Batora. W 36. minucie Górnik II ponownie objął prowadzenie, ale rywalom nie udało się go utrzymać do przerwy. Tuż przed końcem pierwszej połowy zdobyliśmy drugiego gola, a jego autorem był Mateusz Niedziałkowski.

Po zmianie stron przez pół godziny utrzymywał się rezultat remisowy. Wtedy jednak powracający do Rakowa II Adrian Balboa podał do Filipa Głaska, a ten wyprowadził Czerwono-Niebieskich na prowadzenie. W ostatnich fragmentach meczu gospodarze zdołali zdobyć gola i mecz ostatecznie zakończył się remisem 3:3.

Grali nowi

W sobotnim sparingu w barwach naszej drużyny zagrało dwóch nowych zawodników, którzy już parafowali umowy z Rakowem II. Pierwszym z nich jest wcześniej wspomniany i bardzo dobrze znany Adrian Balboa. Hiszpan występował już na Limanowskiego w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu. Ostatnie pół roku spędził w GKS-ie Jastrzębie. Teraz ofensywny pomocnik wraca do Częstochowy, aby pomóc nam w awansie do 3. ligi. Drugim piłkarzem, który zasili lidera grupy 1 Zina IV ligi jest Szymon Zielonka. 21-latek ostatnio bronił barw Rozwoju Katowice. Teraz środkowy pomocnik będzie do dyspozycji trenera Tomasza Kuźmy. Więcej o nowych zawodnikach przeczytacie wkrótce na naszej stronie internetowej.