[Raków II] Remis w sparingu z Miedzią II Legnica

Drugi zespół Medalików zremisował 1:1 w meczu kontrolnym z wiceliderem IV ligi dolnośląskiej. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Jakub Łukasiewicz.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. W 5. minucie pierwszy raz zmuszony do interwencji został Muhamed Šahinović. Pięć minut później Medaliki mogli objąć prowadzenie. Tobiasz Mras wystawił piłkę Adamowi Olejnikowi, lecz ten nieznacznie się pomylił. W 22. minucie obrońca gości nieprzepisowo powstrzymał we własnym polu karnym Piotra Malinowskiego. Arbiter podyktował rzut karny, ale z jedenastego metra w słupek trafił Mateusz Głowiński. Tuż po rozpoczęciu trzeciego kwadransa gry niespodziewany strzał z rzutu wolnego oddał Kacper Nowakowski i niewiele brakło, by zaskoczył bramkarza gości. Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy przed szansą na gola stanął jeden z legniczan, ale Muhamed Šahinović w tej sytuacji popisał się swoim refleksem.

Początek drugiej części spotkania zdominowała walka w środku pola. W 57. minucie trener Oziębała dokonał pierwszych zmian. Piotra Malinowskiego i Adama Mesjasza zastąpili Jakub Cierpiał oraz Wiktor Żołądź. W 63. minucie mocny strzał z dystansu oddał Piotr Nocoń, ale piłka poszybowała ponad bramką drużyny z Dolnego Śląska. W kolejnych minutach na boisku pojawili się Jakub Wireński, Dawid Kucharczyk, Max Pawłowski i Jakub Łukasiewicz. Miedź II objęła prowadzenie w 74. minucie. Po odbiorze w środku pola goście ruszyli do szybkiego ataku, a sytuację “1 na 1” z Muhamedem Šahinoviciem wykorzystał Mateusz Ciapa. Podopieczni Przemysława Oziębały w ostatnim kwadransie mocniej przycisnęli defensywę czwartoligowca. W 83. minucie Piotr Nocoń dośrodkował wprost na głowę rezerwowego Jakuba Łukasiewicza, a ten pokonał bezradnego golkipera gości. Tuż po wznowieniu gry jeden z graczy Miedzi II próbował zaskoczyć z połowy boiska Muhameda Šahinovicia, lecz Bośniak nie dał się przechytrzyć. Finalnie mecz zakończył się remisem 1:1.

Drugi zespół Medalików w przyszłym tygodniu rozegra ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek. Rezerwy Rakowa w sobotę, 24 lutego zmierzą się na własnym boisku z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Raków II - Miedź II Legnica 1:1

Bramki: Łukasiewicz (83’) – Ciapa (74’)

Raków II: Šahinović. Napieraj, Mesjasz (57. Żołądź), Jurczyński (67. Wireński), Malinowski (57. Cierpiał), Nowakowski, Olejnik, Gacek (71. Kucharczyk), Nocoń, Mras (67. Łukasiewicz), Głowiński (71. Pawłowski).