Raków II remisuje z Szombierkami

Rezerwy Rakowa na własnym boisku zremisowały 1:1 z Szombierkami Bytom w meczu 20. kolejki IV ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli nasi rywale, którzy po kontrataku w 20. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Amadeusz Zając. Czerwono-niebiescy w pierwszych trzech kwadransach stworzyli sobie kilka okazji do wyrównania, ale nie przyniosły one rezultatu. Dopiero po przerwie Łukasz Kmieć strzałem z 16. metra pokonał bramkarza z Bytomia. Do końca pojedynku wynik już się nie zmienił.

Raków II utrzymał 7. miejsce w ligowej tabeli, a za tydzień zmierzy się z Ruchem II Chorzów, który rozgromił dzisiaj KS Panki 6:0. Ten mecz zostanie rozegrany w niedzielę 2. kwietnia o godzinie 11 na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego.

Dawid Krzętowski (trener, Raków II): Wiedzieliśmy czego należy spodziewać się po rywalu, niestety stało się to, o czym mówiliśmy przed meczem - nasz błąd sprawił, że goście zdobyli bramkę i musieliśmy gonić wynik. Bardzo dobrze graliśmy do 20 metra od bramki Szombierek, a później brakowało nam pomysłu i piłkarskiego błysku, który dałby nam przewagę i pozwolił zdobyć zwycięskiego gola. Bytomianie byli naprawdę dobrze zorganizowani w defensywie i próbowali kontrować. Dla nas dobrze, że jedna z akcji przyniosła nam wyrównanie i w konsekwencji punkt. Patrząc na nasz skład ktoś mógłby pomyśleć, że obowiązkowo powinniśmy zdobyć 3. punkty, ale niestety w piłce tak się nie da. Dziękuję chłopakom za zaangażowanie i walkę. Zostawili na boisku sporo zdrowia. Mimo, że nie udało się zwyciężyć, to nasi zawodnicy naprawdę mocno w tym meczu pracowali.

RKS Raków II Częstochowa - Szombierki Bytom 1:1 (0:1)