[Raków II] Rewanż z Gwarkiem Ornontowice

Po zwycięstwie na inaugurację rundy wiosennej w Zina IV Lidze nad Szombierkami Bytom, Czerwono-Niebiescy zmierzą się na własnym boisku z Gwarkiem Ornontowice. W pierwszym spotkaniu podopieczni Tomasz Kuźmy musieli uznać wyższość zespołu gości.

Gwarek Ornontowice powstał w 1985 roku przy Kopalni Węgla Kamiennego "Budryk”. Jednym z najwybitniejszych wychowanków klubu jest Mateusz Matras, który od lat z powodzeniem gra w Ekstraklasie — aktualnie w Stali Mielec. 

 

W obu zespołach panują podobne nastroje. Zarówno Raków jak i Gwarek zwyciężyli w swoich meczach na inaugurację piłkarskiej wiosny. Zespół z Ornontowic zaczął od skromnej wygranej nad Podlesianką Katowice. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mateusz Kasprzyk.

 

Kibice Gwarka dużego wzmocnienia upatrują w meksykańskim pomocniku - Gonzalo Lopezie Ramirezie. Dla piłkarza rodem z Ameryki Północnej to powrót do Ornontowic po półrocznej przerwie spowodowanej pobytem w ojczyźnie.

 

Oprócz Meksykanina w składzie Gwarka mamy dwie nowe twarze. Zespół z ulicy Zwycięstwa wzmocnili także Daniel Ściślak, który ostatnio grał w LKS-ie Jawiszowice oraz Dawid Cichoń. Ten wcześniej bronił barw MKS Zaborza Zabrze.

 

W pierwszym spotkaniu Rakowa II i Gwarka Ornontowice przy ulicy Zwycięstwa - zwycięstwo odnieśli ci drudzy. Podopieczni Tomasza Kuźmy przy Limanowskiego muszą pokazać swoją wyższość.