[Raków II] Rezerwy Mistrza Polski kontra Gwarek Tarnowskie Góry

Drugi zespół Rakowa Częstochowa zagra w sobotę, 3 czerwca przedostatni domowy mecz. Podopieczni Tomasza Kuźmy zmierzą się z zajmującym 8. lokatę Gwarkiem Tarnowskie Góry. Początek rywalizacji o 11:00.

Gwarek Tarnowskie Góry to dla Rakowa II stary, znajomy rywal. Drużyny grały przeciwko sobie w latach 2013-2016 na szczeblu czwartej ligi. Po dwóch meczach bez zwycięstwa, dla zawodników prowadzonych przez trenera Kuźmę to spotkanie będzie szansą, by powrócić na zwycięskie tory. 

 

W ligowej klasyfikacji rezerwy Rakowa z dorobkiem 56 punktów zajmują 4. pozycję, w dalszym ciągu tracąc 1 "oczko" do Ślęzy Wrocław. Zawodnicy z Dolnego Śląska w ostatnich kolejkach również nie wygrywają. Od drugiego w tabeli Rekordu Bielsko-Biała częstochowian dzieli dystans 6 punktów. Gwarek Tarnowskie Góry plasuje się natomiast na 8. pozycji w lidze. Podopieczni Łukasza Ganowicza od początku sezonu punktują na poziomie środka stawki. Wywalczyli do tej pory 45 punktów, na co składa się 12 zwycięstw, 9 remisów i 10 przegranych. Piłkarze tarnogórskiego Gwarka dysponują bilansem bramkowym w postaci 50 goli zdobytych i 46 straconych. Więcej trafień zanotowali na swoim obiekcie. Aktualnie najlepszym strzelcem zespołu jest Sebastian Pączko, który dziewięciokrotnie pokonał bramkarzy przeciwników. Dla Gwarka jesienią sporo trafiał również Michał Biskup, który obecnie reprezentuje barwy Rekordu Bielsko-Biała. 

 

W ostatniej kolejce tarnogórzanie przegrali domowe spotkanie z Górnikiem II Zabrze 1:2. Poprzedni wyjazdowy mecz Gwarka zakończył się zwycięstwem 3:0 nad rezerwami Chrobrego Głogów. Medaliki w ubiegłym tygodniu mierzyli się w Bielsku-Białej z wiceliderem i po zaciętym spotkaniu wywieźli stamtąd remis 3:3.  

 

Podczas ligowej jesieni Raków II i Gwarek spotkały się na początku listopada. W spotkaniu rozgrywanym w Tarnowskich Górach nie obejrzeliśmy żadnej bramki, w rezultacie zespoły podzieliły się punktami. Mecze rozgrywane w sezonie 2015/16 to dwie bolesne porażki Medalików: 0:5 i 0:3.  

 

Spotkanie rozgrywane w ramach 32. kolejki III ligi rozpocznie się zgodnie z harmonogramem w sobotę, 3 czerwca o godzinie 11:00. Na sędziego głównego zawodów wyznaczony został Maciej Kuropatwa. Tego samego dnia w godzinach 10:00-16:00 na terenie MSP “Raków” odbędzie się klubowy Dzień Dziecka wypełniony mnóstwem atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. Zachęcamy, by wspierać ekipę Tomasza Kuźmy w końcówce sezonu i zapraszamy na trybuny bocznego boiska. Wstęp na spotkanie jest darmowy. Rozgrywki III ligi potrwają do 17 czerwca.