[Raków II] Rezerwy Rakowa gotowe do walki o punkty

W sobotę 25 lutego podopieczni trenera Kuźmy zaliczyli ostatni test przed startem rundy wiosennej. Drugi zespół Medalików pokonał trzecioligowe rezerwy Korony Kielce 4:1.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo intensywnej gry gospodarzy. Ekipa z Limanowskiego ruszyła z mocnym pressingiem od samego początku, co przyniosło skutek już w 6. minucie. Hubert Tylec, który tego dnia obchodził swoje 29. urodziny, otrzymał piłkę przed "szesnastką” i po chwili posłał ją do siatki mocnym uderzeniem po ziemi.

Drużyna Tomasza Kuźmy nie zwalniała tempa i gra toczyła się głównie na połowie Koroniarzy. W 33. minucie Tobiasz Kubik dobrze wykończył sytuację wewnątrz pola karnego i podwyższył na 2:0. Stojący między słupkami bramki Medalików Kacper Trelowski pozostał do końca pierwszej połowy praktycznie bezrobotny.

Po zmianie stron w obu ekipach doszło do kilku roszad. Zespół z Kielc długo naradzał się w szatni. Efektem była agresywniejsza i odważniejsza postawa kielczan na początku drugiej części spotkania. W 59. minucie padł gol kontaktowy dla Korony II. Po faulu w polu karnym arbiter podyktował “jedenastkę”, którą wykorzystał Tomasz Mucha. Bardzo blisko obrony jego strzału był Kacper Trelowski, jednak piłka prześlizgnęła mu się po dłoniach, odbiła od słupka i wylądowała w bramce.

Podopieczni Tomasza Kuźmy odpowiedzieli 7 minut później. W okolicy dwudziestego piątego metra kozłującą piłkę przyjął Tobiasz Kubik, po czym kapitalnie uderzył z półwoleja wprost pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Rafała Mamlę. Bramkarz gości był bez szans, a Kubik zaliczył swoje drugie trafienie w meczu.

Ostatni cios wyprowadził na kwadrans przed końcem meczu Kamil Chiliński. Wprowadzony kilka minut wcześniej napastnik wykazał się sprytem w polu karnym i zdobył czwartego gola dla rezerw Rakowa.

Podopieczni Tomasza Kuźmy w finalnym sprawdzianie przed powrotem do walki o punkty zwyciężyli z Koroną II Kielce 4:1. Rozgrywki III ligi startują w sobotę 4 marca. Drugi zespół Medalików rozpocznie rundę rewanżową od wyjazdu do Kluczborka, gdzie zagra z miejscowym MKS-em.

Raków II – Korona II Kielce 4:1

Bramki: Tylec (6.), T. Kubik (15., 66.), Chiliński (75.)

Raków II: Trelowski, Czekaj, Gryszkiewicz (45. Furtak), Racovitan (45. O. Kucharczyk), Malinowski (39. Bator), Malamis (62. Cierpiał), Zielonka (62. Wireński), Tylec (62. D. Kucharczyk), T. Kubik (70. Chiliński), Sukiennicki (45. Mazurek), Niedziałkowski (45. Wojtyra).