[Raków II] Rezerwy wracają na własne boisko

Zespół rezerw Rakowa Częstochowa w najbliższą sobotę o 11:00 rozpocznie rywalizację w ramach 16. serii gier III ligi. Drużyna trenera Przemysława Oziębały zagra przy ul. Limanowskiego 83 z Lechią Zielona Góra.

Po dwóch przegranych meczach w delegacji drugi zespół Rakowa powalczy o zdobycz punktową przed własną publicznością. Do końca rundy jesiennej pozostały jeszcze dwa spotkania i do obu Medaliki przystąpią w roli gospodarza. Naszym najbliższym rywalem będzie Lechia Zielona Góra.

 

Przeciwnik przyjeżdża do Częstochowy po serii trzech spotkań bez wygranej. Ostatnie dwa mecze z udziałem zielonogórzan zakończyły się remisem. W ubiegłym tygodniu Lechia podzieliła się punktami z Pniówkiem Pawłowice.

 

Zespół z miasta Bachusa w ubiegłym sezonie zajął 9. pozycję w lidze. Zielonogórzanie zanotowali także niezwykle udaną przygodę w Fortuna Pucharze Polski, z którego zostali wyeliminowani dopiero na etapie ¼ finału. W bieżącej kampanii drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Sawickiego plasuje się na 5. lokacie z dorobkiem 27 punktów. Zawodnicy Lechii zanotowali 8 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek. W 16 spotkaniach zdobyli 27 bramek i stracili ich 21. Najlepszym snajperem w zielonogórskim zespole jest Przemysław Mycan, który wpisywał się na listę strzelców 8 razy.  

 

W poprzedniej kampanii oba mecze między Rakowem II a Lechią Zielona Góra kończyły się remisem. W Zielonej Górze było to 1:1, w Częstochowie natomiast 0:0.  

 

Arbitrem głównym sobotniej rywalizacji będzie Szymon Mendla. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11:00. Wstęp na spotkanie jest wolny, zachęcamy do wspierania zespołu rezerw w walce o ligowe punkty.