[Raków II] RKS Radomsko pokonany w meczu kontrolnym

Podopieczni Przemysława Oziębały wygrali sparing z RKS-em Radomsko 4:1. Po dwie bramki dla Medalików zdobyli Max Pawłowski i Jerzy Napieraj.

Spotkanie od początku układało się pozytywnie dla drugiego zespołu. Drużyna z Radomska przez większą część pierwszej odsłony przebywała na własnej połowie.  W pierwszych 20 minutach na bramkę radomszczan uderzali kolejno: Max Pawłowski, Piotr Malinowski i Piotr Nocoń. Żaden z tych strzałów nie zagroził jednak bramkarzowi RKS-u.  Wynik spotkania otworzył w 30. minucie Max Pawłowski. Młody napastnik odebrał piłkę rywalowi, rozegrał ją z Piotrem Malinowskim i sfinalizował akcję strzałem z jedenastego metra.  7 minut później futbolówkę w polu karnym RKS-u wyłuskał Adam Olejnik. Dostarczył ją do Maxa Pawłowskiego, a ten nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Na dwie minuty przed zmianą stron bliski zdobycia gola był Piotr Nocoń, ale piłka po strzale “z fałsza” przeleciała niewiele ponad bramką.

W drugiej połowie na boisku pojawili się: zawodnik testowany, Wiktor Żołądź, Dawid Kucharczyk oraz Kacper Nowakowski. Ostatni z nich w 55. minucie trafił w słupek. Niespełna 120 sekund później drugą asystę zanotował Piotr Malinowski, a bramkę zdobył Jerzy Napieraj. Goście w kolejnej akcji odpowiedzieli golem po szybkiej kontrze.  W następnej fazie gry trener Oziębała desygnował do boju Jakuba Wireńskiego, Szymona Zielonkę, Jakuba Łukasiewicza oraz drugiego z zawodników testowanych. Na 18 minut przed końcem swoją drugą bramkę zdobył Jerzy Napieraj, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym radomszczan. Szansę na piątego gola miał w 80. minucie Jakub Łukasiewicz, ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz RKS-u. Ostatecznie podopieczni Przemysława Oziębały zwyciężyli 4:1.

W następnej grze kontrolnej drugi zespół Medalików zmierzy się na własnym boisku z rezerwami Miedzi Legnica. Spotkanie odbędzie sę 17 lutego.

Raków II – RKS Radomsko 4:1

Bramki: Pawłowski (30’, 36’), Napieraj (57’, 72’) – Molis (58’)

Raków II: Šahinović, Jurczyński, Krzyżak (46. Żołądź), Napieraj (72. Cierpiał), Masiak (64. Łukasiewicz), Malinowski (64. Zawodnik testowany), Olejnik (64. Zielonka), Gacek (46. Kucharczyk), Nocoń (46. Nowakowski), Mras (64. Wireński), Pawłowski (46. Zawodnik testowany).