Raków II rozpoczyna rundę wiosenną

W najbliższą niedzielę druga drużyna Rakowa wznowi rozgrywki Zina IV Ligi. Na początek rundy wiosennej częstochowianie na własnym boisku zmierzą się RKS-em Grodziec.

Cel: awans

 

Zadaniem Czerwono-Niebieskich jest awans do III ligi. Aby tak się stało podopieczni trenera Tomasza Kuźmy muszą wygrać grupę 1. Zina IV ligi, a następnie skutecznie zagrać w barażu. Cel jest jak najbardziej do spełnienia. Raków II po pierwszej części sezonu zajmuje 4. miejsce w tabeli. Jednak do lidera Unii Kosztowy traci zaledwie 3 oczka. 

 

Sparingi na plus

 

Przygotowania do rundy wiosennej przebiegały pomyślnie, a wyniki sparingów optymistycznie nastrajają przed walką o ligowe punkty. Raków II pokonał między innymi trzecioligowy Pniówek Pawłowice, rezerwy Górnika Zabrze, Odrę Wodzisław czy Skrę Częstochowa. W ostatnim sprawdzianie przed ligą Czerwono-Niebiescy rozgromili Borutę Zgierz 6:1. 

 

Nowe twarze

 

Do naszej ekipy przed drugą częścią sezonu dołączyło trzech zawodników. Hiszpan Adrian Balboa to ofensywny pomocnik, który w przeszłości występował między innymi w Leeds United U-23. Kolejnym piłkarzem, który podpisał kontrakt z naszą drużyną jest Hubert Tylec. 27-latek ma za sobą występy w Zagłębiu Sosnowiec, Skrze Częstochowa,  GKS-ie Bełchatów czy Polonii Bytom. Ostatnim, który związał się z Rakowem II jest bramkarz Oskar Kubik, który ostatnio reprezentował barwy Wólczanki Wólka Pełkińska, a w swoim CV ma między innymi grę w GKS-ie Tychy, Skrze Częstochowa i Ruchu Zdzieszowice. 

 

Z kolei po stronie ubytków należy dodać odejście na wypożyczenia Oskara Krzyżaka do Bytovii Bytów oraz Kacpra Trelowskiego do Sokoła Ostróda. Z Miedzią Legnica związał się Mateusz Kaczmarek, a Jakub Mądrzyk awansował do pierwszego zespołu Rakowa. 

 

Na początek RKS Grodziec

 

Na inaugurację rundy wiosennej na Limanowskiego nasza drużyna podejmie RKS Grodziec. Rywale zamykają tabelę 1. grupy śląskiej Zina IV Ligi. Po 16 kolejkach ekipa z Grodźca uzbierała zaledwie 8 oczek. W rundzie jesiennej na wyjeździe górą byli częstochowianie, którzy wygrali skromnie 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 7. minucie Kamil Chiliński. 

 

Początek spotkania 17. kolejki Zina IV Ligi w niedzielę (14 marca) o godzinie 12 na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego. Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 mecz odbędzie się bez udziału publiczności.