[Raków II] Rywalizacja beniaminków w Głogowie

W środę, 7 czerwca o 17:00 podopieczni Tomasza Kuźmy rozegrają mecz 33. kolejki III ligi. Rywalem drugiego zespołu Medalików będzie drużyna zamykająca ligową stawkę – Chrobry II Głogów.

Do zakończenia kampanii 2022/23 pozostały trzecioligowcom jeszcze tylko dwa spotkania. W pierwszym z nich rezerwy Mistrzów Polski zagrają w delegacji z rezerwami pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Oba zespoły w bieżącym sezonie pierwszy raz w historii rywalizują na trzecioligowym szczeblu, jednak ich losy toczą się zgoła odmiennie. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Kuźmę walczą o zajęcie trzeciej lokaty, natomiast głogowianie muszą pogodzić się z relegacją do IV ligi. 

 

W poprzedniej kolejce Medaliki zwyciężyli z Gwarkiem Tarnowskie Góry 4:2, co przy jednoczesnej porażce Ślęzy Wrocław pozwoliło im odzyskać miejsce na podium. Na ten moment ekipa z Limanowskiego może pochwalić się zdobyczą w postaci 59 punktów. Środowy rywal Rakowa II – Chrobry II Głogów – wywalczył ich jak dotąd 25. Zawodnicy z Dolnego Śląska mają na koncie 7 zwycięstw, 4 remisy i aż 21 porażek. Głogowianie są zdecydowanie najsłabiej punktującą drużyną, jeśli chodzi o mecze przed własną publicznością. Chrobry II zanotował u siebie zaledwie 2 zwycięstwa, remis i 13 porażek. Podopieczni Sebastiana Górskiego zdobyli w lidze 39 bramek, a stracili 63. Najlepszym strzelcem drużyny jest Tomasz Wojciechowski z dorobkiem 11 goli. Ciekawostką jest, iż zawodnik ten został niedawno powołany do reprezentacji Dolnego Śląska, która w dniach 6-18 czerwca zagra w UEFA Region’s Cup – mistrzostwach Europy amatorów. 

 

Minionej soboty Chrobry II zremisował na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze, a jedyną bramkę dla głogowian zdobył właśnie Wojciechowski. W trzech wcześniejszych meczach głogowianie ponieśli porażkę. Zawodnicy Chrobrego II ostatnie zwycięstwo odnieśli 22 kwietnia, kiedy pokonali 2:1 Carinę Gubin. Była to jedna z dwóch wygranych głogowian w trakcie rundy wiosennej.

 

Jesienią zespoły spotkały się w Częstochowie 12 listopada, w meczu rozgrywanym w ramach 16. kolejki. Podopieczni Tomasza Kuźmy wygrali wówczas 3:0 po trafieniach Piotra Malinowskiego, Michała Czekaja i Łukasza Furtaka.  

 

Środowy mecz odbędzie się w Głogowie, przy ul. Wita Stwosza 3. Jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.