[Raków II] Sobota na pięć! Raków - Unia 5:0

Raków II Częstochowa przedłużył zwycięską serię i w sobotę pewnie pokonał na własnym boisku Unię Dąbrowa Górnicza 5:0!

Będący faworytem spotkania podopieczni trenera Tomasza Kuźmy znów wywiązali się ze swej roli i zgarnęli kolejny komplet punktów. Wynik meczu w 21. minucie otworzył Hubert Tylec, a wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Czerwono-Niebiescy kapitalnie rozpoczęli drugą odsłonę sobotniego starcia. Już w 48. minucie prowadzenie Rakowa podwyższył Piotr Malinowski. Popularny "Malina" na listę strzelców ponownie wpisał się 12 minut później. Gospodarze poszli za ciosem i zdołali strzelić jeszcze dwa gole. Najpierw w 88. minucie z bramki mógł cieszyć się Mateusz Niedziałkowski, a przed końcowym gwizdkiem goście trafili do własnej bramki.

Nasza drużyna w sobotę zanotowała dziewiąte ligowe zwycięstwo i wciąż plasuje się na pozycji wicelidera tabeli. W następnym meczu Czerwono-Niebiescy na wyjeździe zagrają z liderującym Ruchem Radzionków.

Raków II Częstochowa - Unia Dąbrowa Górnicza 5:0 (1:0)