[Raków II] Sobotni sparing z rezerwami Miedzi Legnica

Drugi zespół Rakowa w sobotę, 17 lutego rozegra piąty mecz kontrolny w cyklu zimowych przygotowań. Podopieczni Przemysława Oziębały na własnym boisku podejmą Miedź II Legnica.

W minionym tygodniu Medaliki odnieśli trzecie tej zimy zwycięstwo, pokonując 4:1 czwartoligowy RKS Radomsko. Nasz najbliższy rywal, rezerwy Miedzi Legnica, to ubiegłoroczny spadkowicz z III ligi. Drużyna prowadzona przez Łukasza Bulińskiego w poprzedniej kampanii zajęła w grupie trzeciej III ligi 14. pozycję. W obecnym sezonie zespół z Legnicy jest wiceliderem IV ligi dolnośląskiej. Rezerwy Miedzianki w 17 spotkaniach wywalczyły 38 punktów, na które złożyło się 12 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Miedź II traci do lidera – Słowianina Wolbórz – trzy "oczka". Legniczanie legitymują się najlepszym bilansem bramkowym w lidze. Na ich koncie znajduje się 47 goli zdobytych i zaledwie 9 straconych. 

 

Drugi zespół Miedzi dobrze radzi sobie również w Pucharze Polski na szczeblu okręgu. Podopieczni trenera Bulińskiego awansowali do finału rozgrywek, w którym zmierzą się z Górnikiem Polkowice. Spotkanie zostanie rozegrane już 24 lutego, zatem sobotni mecz kontrolny jest dla rezerw Miedzi ostatnim przetarciem przed rywalizacją o stawkę. W dotychczasowych sparingach drużyna z Dolnego Śląska zanotowała dwa zwycięstwa (1:0 z Widzewem II, 1:0 z Wisłą II Płock), remis (0:0 z FK Pardubice) oraz porażkę (4:5 ze Stalą Brzeg). 

 

Ostatnia konfrontacja rezerw Rakowa z drugim zespołem Miedzi miała miejsce 14 kwietnia ubiegłego roku. W spotkaniu 24. kolejki III ligi Medaliki pokonali legniczan 3:0 po trafieniach Oliwiera Sukiennickiego, Patryka Malamisa i Łukasza Mazurka.

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Limanowskiego 83. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 13:15.