[Raków II] Sparing pod balonem

W sobotę, 27 stycznia podopieczni trenera Przemysława Oziębały rozegrają drugi mecz kontrolny w cyklu przygotowań do rundy wiosennej. Zespół rezerw Rakowa Częstochowa na boisku pod balonem w Skierniewicach zmierzy się z miejscową Unią.

Budowę pełnowymiarowego boiska pod pneumatycznym balonem ukończono w lipcu ubiegłego roku. Jest to jedyny taki obiekt w województwie łódzkim, rozsławiony tej zimy przez Puszczę Niepołomice, która wybrała Skierniewice na miejsce zgrupowania. 

 

W najbliższą sobotę pod skierniewickim balonem zespół rezerw rozegra drugi tej zimy mecz kontrolny, a naszym przeciwnikiem będzie 7. drużyna III ligi, gr. 1. Skierniewiczanie w 18 jesiennych spotkaniach wywalczyli 29 punktów. Na ich dorobek złożyło się 8 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek. Unia legitymuje się również dodatnim bilansem bramkowym. Podopieczni trenera Kamila Sochy 35-krotnie trafiali do siatki rywali, tracąc przy tym 27 goli. Najlepszym strzelcem Unii był jesienią Kamil Sabiłło, który wpisał się na listę strzelców 9 razy. 

 

W styczniu bieżącego roku piłkarze Unii rozegrali jak dotąd dwa testmecze. W pierwszym z nich zremisowali bezbramkowo z Puszczą Niepołomice, w kolejnym pokonali 2:1 Wartę Sieradz.  Dla Rakowa II będzie to drugi mecz kontrolny tej zimy. W minioną sobotę drużyna Przemysława Oziębały wygrała 2:0 z rezerwami Podbeskidzia. Ostatni raz drugi zespół Rakowa mierzył się z Unią Skierniewice w sobotę, 22 lipca ubiegłego roku. Wtedy w grze kontrolnej lepsza okazała się Unia, która wygrała 2:0. 

 

Początek sobotniego starcia zaplanowano na godzinę 11:00. Mecz odbędzie się na boisku pod balonem przy ul. Pomologicznej 10 w Skierniewicach.