[Raków II] Sparing u podnóża Tatr

W sobotę 18 lutego rezerwy Rakowa zagrają przedostatni mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Kuźmę zmierzą się w delegacji z III-ligowym Podhalem Nowy Targ.

Sobotni przeciwnik Rakowa II w siedemnastu jesiennych kolejkach zdobył w małopolskiej grupie III ligi 16 punktów. W efekcie drużyna z Nowego Targu spędziła zimę tuż nad strefą spadkową, na 15. miejscu.  Celem na wiosnę dla trenera Marcina Szydełki jest z pewnością poprawa pozycji w tabeli i oddalenie widma relegacji.  

 

Szarotki zaplanowały na okres przygotowawczy cztery mecze kontrolne, a spotkanie z Rakowem II będzie dla nich ostatnim ze sprawdzianów. Do tej pory nowotarżanie przegrali z Wierchami Rabka (0:1) i Wiślanami Jankowice (1:3), a także zremisowali 3:3 z rezerwami słowackiego MŠK Žilina. Podhale Nowy Targ, to również ostatni klub Łukasza Furtaka, który dołączył do drugiej drużyny Medalików przed startem sezonu 2022/23. 

 

Podopieczni Tomasza Kuźmy w ubiegłą sobotę przegrali 1:5 z II-ligowym GKS-em Jastrzębie, a cztery dni później pokonali Unię Dąbrowa Górnicza 4:1. Tym samym będzie to dla nich trzecia gra kontrolna w ciągu tygodnia.  

 

Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 14:30.