[Raków II] Sparing z czwartoligowcem

W sobotę, 2 grudnia drugi zespół Rakowa Częstochowa rozegra mecz kontrolny z rezerwami Piasta Gliwice. Początek spotkania o 10:00.

Podopieczni trenera Przemysława Oziębały zakończyli rundę jesienną na ostatnim, 18. miejscu grupy 3. III ligi. Zespół rezerw mistrza Polski intensywnie pracuje nad poprawą dyspozycji. W najbliższą sobotę Raków II rozegra sparing z drugą drużyną Piasta Gliwice. 

 

Piast II to zespół, który po 15 rozegranych kolejkach grupy 1. IV ligi śląskiej zajmuje w klasyfikacji 11. pozycję. Przypomnijmy, iż w kolejnym sezonie zmieni się system rozgrywek nadzorowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej i drużyny, które w IV lidze zajmą miejsca 11-16, zagrają w V lidze. Gliwiczanie zatem z dorobkiem 19 punktów znajdują się w strefie spadkowej. Identyczną zdobycz posiada Szczakowianka Jaworzno, ale gracze z Jaworzna dysponują lepszym bilansem bramkowym.

 

Piast II zanotował dotąd 4 zwycięstwa, 4 porażki i 7 remisów. W ostatnich czterech meczach piłkarskiej jesieni gliwiczanie trzykrotnie remisowali i na koniec rundy zwyciężyli 1:0 z Unią Rędziny. Z 19 zdobytych punktów gracze rezerw Piasta wywalczyli 11 u siebie, a 8 w meczach rozegranych w roli gościa. Bilans bramkowy ekipy z Gliwic wynosi 23:22.

 

Będzie to pierwsze starcie rezerw obu klubów. Mecz rozegrany zostanie na boisku bocznym przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 10:00.