[Raków II] Sparingowa sobota przy Limanowskiego

W słoneczną sobotę podopieczni Tomasza Kuźmy rozegrali dwa mecze sparingowe: z Unią Racibórz oraz Polonią Piotrków Trybunalski. Obie Czerwono-Niebieskie jedenastki spisały się bardzo dobrze, wygrywając mecze kolejno: 8:1 i 6:1.

Pierwszym rywalem rezerw Rakowa była Unia Racibórz – zespół, który w ubiegłym sezonie uzyskał awans do Zina IV Ligi.

Czerwono-Niebiescy ruszyli do ataku od pierwszego gwizdka, jednak to goście oddali pierwszy celny strzał na bramkę. W 13. minucie jeden z pomocników Unii huknął zza pola karnego, a piłkę bardzo ładnie sparował Jakub Rajczykowski.

Worek z bramkami zaczął otwierać się w 26. minucie. Po celnym dograniu z rożnego piłkę głową zgrał Zielonka, a w powietrze najlepiej wyszedł Oliwier Kucharczyk i padła bramka na 1:0.

Sześć minut później Kucharczyk posłał dobre podanie w pole karne, a tam faulowany był Miłosz Rogula. Młody ofensywny pomocnik sam podszedł do jedenastki i pewnie ją wykorzystał. Nieco ponad 60 sekund później było już 3:0. Piłkę z woleja uderzył Tylec, a tor jej lotu zmienili jeszcze Mazurek i Oziębała.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami nieprzyjemnej kontuzji Łukasza Mazurka. Napastnik Rakowa nieszczęśliwie upadł na nadgarstek i zmuszony był opuścić plac gry. Zastąpił go Illja Szkuryn.

Po zmianie stron właśnie Białorusin podwyższył w 57. minucie na 4:0, finalizując szybką, dwójkową akcję przeprowadzoną z Adrianem Balboą.

Goście zdobyli w dzisiejszym meczu tylko jednego gola, za to wyjątkowej urody. W 64. minucie uderzona z rzutu wolnego piłka zakręciła książkowego “rogala” i wleciała za kołnierz Jakuba Rajczykowskiego.

Na odpowiedź Czerwono-Niebieskich nie trzeba było czekać długo. W przedziale czasowym od 74. do 79. minuty podopieczni trenera Kuźmy zdobyli 3 kolejne gole.

Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał Szkuryn, później Piotr Malinowski przecisnął się z piłką przy linii bocznej i niemalże z zerowego kąta załadował ją do bramki, a siódmego gola potężnym strzałem z narożnika pola karnego zdobył Adrian Balboa.

Ostatnim akordem pierwszego z sobotnich sparingów był gol Szymona Zielonki z 88. minuty meczu. W tej akcji kluczową rolę odegrał Kucharczyk, który wyprowadził piłkę z własnej połowy i posłał ją prostopadle w pole karne. Tam odnalazł się Illja Szkuryn, który minął ostatniego obrońcę i podał na “pustaka” Zielonce, sam ofiarnie lądując w bramce wraz z piłką.

Niedługo po tej akcji arbiter zakończył spotkanie, a do rozgrzewki wyszła kolejna jedenastka Czerwono-Niebieskich oraz drużyna PKS-u Polonii Piotrków Trybunalski.

Raków II – Unia Racibórz 8:1

Bramki: Kucharczyk (26.), Rogula (33.), Tylec (34.), Szkuryn, (57., 75.), Malinowski (77.), Balboa (79.), Zielonka (86.)

Raków: Rajczykowski – Błasik, Rygiel, Kucharczyk – Oziębała, Tylec, Zielonka, Malinowski – Rogula (74. Miguel Luis), Mazurek (37. Szkuryn), Balboa

Drugi z przeciwników Rakowa, to zespół, który w sezonie 21/22 zajął 5. miejsce w łódzkiej grupie Zina IV Ligi.

Raków II stawił czoła Polonii w młodszym zestawieniu, z trójką: Chłód, Wójcik, Bęben w defensywie. W wyjściowym składzie wyszli również dwaj nowi zawodnicy w kadrze: Łukasz Furtak i Marko Babić.

Pierwszą groźną sytuację w meczu wyklarował właśnie Bośniacki napastnik – w 9. minucie uderzył w słupek.

W 16. minucie podyktowany został kolejny tego dnia karny dla Rakowa. Sfaulowany został Tobiasz Kubik, a karnego pewnie wykorzystał Bartosz Chłód.

Gol na 2:0 padł 7 minut później. W słupek bramki Polonii tym razem uderzył Niedziałkowski, a piłka spadła prosto pod nogi pędzącego za akcją Batora. Bramkarz gości nie miał w tej sytuacji najmniejszych szans.

W momencie, gdy Raków uzyskał dwubramkowe prowadzenie, sparing nabrał nieco zbyt mocnych, jak na mecz towarzyski, rumieńców. Sędzia zmuszony był w całym meczu wyciągnąć aż 5 żółtych kartek.

Trzeciego gola dla Czerwono-Niebieskich zdobył w 58. minucie gry Niedziałkowski, po asyście Tobiasza Kubika. Akcja ta rozpoczęła bramkowy kwadrans. Dwie minuty później, “Niedział” miał na koncie dublet. Tym razem podawał mu grający bardzo dynamicznie Łukasz Furtak.

Nowy nabytek Rakowa II w 67. minucie został autorem kolejnej bramki w meczu. Skrzydłowy przedarł się lewą stroną i podjął skuteczną próbę zza pola karnego. Był to gol na 5:1.

Honorowy gol dla gości padł łupem chwilę później. Piłkarze z Piotrkowa Trybunalskiego przeprowadzili szybką akcję i mogli cieszyć się z pokonania Dominika Nowety.

Ostatnim akordem spotkania był trzeci dziś rzut karny. W 70. minucie sędzia dopatrzył się faulu na Niedziałkowskim, a z jedenastu metrów bramkarza pokonał Tobiasz Kubik. Pozostałe dwadzieścia minut meczu nie przyniosło już żadnych goli, a gra uległa ponownemu zaostrzeniu.

Obie jedenastki Rakowa wysoko pokonały swych przeciwników, prezentując dobrą dyspozycję i skuteczność. Był to trzeci i czwarty mecz sparingowy w cyklu przygotowawczym przed startem III Ligi. W poprzednich spotkaniach Czerwono-Niebiescy zmierzyli się na wyjazdach z Górnikiem II Zabrze i Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Przed startem ligi, podopieczni Tomasza Kuźmy zagrają jeszcze w piątek 29 lipca z Koroną II Kielce. Mecz rozpocznie się o 17:00 przy Limanowskiego 83.

Raków II – PKS Polonia Piotrków Trybunalski 6:1

Bramki: Chłód (16.), Bator (23.), Niedziałkowski (58., 60.), Furtak (67.), T. Kubik (70.)

Raków: O. Kubik (63. Noweta) – Chłód, Wójcik, Bęben – Bator, Mizgała (63. Wireński), Wireński (45. Krysik), Furtak – Babić, Niedziałkowski, T. Kubik