[Raków II] Spokojna środa w Dąbrowie Górniczej

Drugi zespół Rakowa w środku tygodnia rywalizował w wyjazdowym sparingu z IV-ligową Unią Dąbrowa Górnicza. Zawodnicy trenera Kuźmy pokonali swoich rywali 4:1.

Spotkanie lidera III ligi z czwartoligowcem od początku układało się pomyślnie dla Medalików. Już w 11. minucie gry swoim firmowym zagraniem popisał się Hubert Tylec. Środkowy pomocnik dograł z rzutu wolnego wprost na głowę Szymona Rygla, który posłał futbolówkę do siatki. Gracze z Limanowskiego w pierwszej połowie przeważali, jednak wszystkie próby zwiększenia przewagi kończyły się niepowodzeniem.

W przerwie szkoleniowiec gości dokonał roszad w zestawieniu. Na boisku pojawili się: Oskar Kubik, Bartosz Chłód, Szymon Zielonka, Jakub Bator, Jakub Cierpiał, Kamil Chiliński oraz Tobiasz Kubik. Kolejnego gola w meczu zdobyli jednak gospodarze. Do wyrównania w 51. minucie doprowadził Antoni Turczyński.

Podopieczni Dariusza Klaczy nie cieszyli się długo z remisu, gdyż już 6 minut później Łukasz Mazurek dał prowadzenie Rakowowi II. W 62. minucie “poprawił” Kamil Chiliński i było już 3:1. Przy obu bramkach asysty zanotował Szymon Zielonka. Od tego momentu tempo gry nieco spadło, a podopieczni Tomasza Kuźmy spokojnie konstruowali ataki pozycyjne. Trener rezerw Rakowa ponownie wprowadził również na boisko Mateusza Niedziałkowskiego.

W 73. minucie młodego napastnika zmienił zawodnik testowany i na jedenaście minut przed końcowym gwizdkiem to on ustalił wynik spotkania, skutecznie wykonując rzut karny.

Przed rezerwami Rakowa dwa dni przygotowań do przedostatniej tej zimy gry kontrolnej. Tym razem ich przeciwnikiem będzie 15. drużyna III ligi małopolskiej – Podhale Nowy Targ. Mecz z Podhalem zostanie rozegrany w sobotę o 14:30 na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu.

Unia Dąbrowa Górnicza - Raków II 1:4

Bramki: Rygiel (11.), Mazurek (57.), Chiliński (62.), zawodnik testowany (79.)

Raków II:

I połowa: Rajczykowski, Rygiel (30. Chłód), O. Kucharczyk, Furtak, Bator, Malamis (30. Cierpiał), D. Kucharczyk, Tylec, Mazurek, zawodnik testowany, Niedziałkowski.

II połowa: O. Kubik, O. Kucharczyk, Chłód, Furtak (60. Rygiel), Cierpiał, D. Kucharczyk (60. Wireński), Zielonka, Bator (60. Malamis), Mazurek [60. Mateusz Niedziałkowski (73. zawodnik testowany)], T, Kubik, Chiliński.