[Raków II] Spokojny awans do finału

Rezerwy Rakowa Częstochowa awansowały do finału Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa. Podopieczni trenera Pulkowskiego w półfinale pokonali 6:0 Jurę Niegowa.

Konfrontacja drugiej drużyny Medalików z A-klasową Jurą Niegowa od początku miała jednostronny przebieg. Oba zespoły dzielą trzy klasy rozgrywkowe, ale gospodarze robili wszystko, by jak najmocniej “postawić się” ekipie prowadzonej przez Michała Pulkowskiego. W 8. minucie sam na sam z bramkarzem Jury wyszedł Mateusz Głowiński i w tej sytuacji młody napastnik wygrał pojedynek. Niespełna kwadrans później arbiter podyktował rzut karny. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Łukasz Makarski, ale bramkarz Jury wygrał próbę nerwów i sparował jego uderzenie. Golkiper Jury w pierwszej połowie spisywał się znakomicie, broniąc jeszcze kilka groźnych uderzeń. W jednej z akcji piłkę z linii bramkowej wybił także obrońca Jury. Na przerwę zatem gracze trenera Pulkowskiego schodzili ze skromną, choć niezagrożoną przewagą.

Po zmianie stron szkoleniowiec dokonał w szeregach Medalików pięciu zmian. Na murawie pojawili się: Hubert Muszyński, Tomasz Szczepaniak, Jerzy Napieraj, Nikodem Kitowski i Jakub Wireński. 7 minut po starcie drugiej połowy na 2:0 podwyższył Szymon Jarek. Młody pomocnik swoją drugą bramkę zdobył w 66. minucie. Przy pierwszym trafieniu asystował Jakub Cierpiał, a przy golu na 3:0 podawał Mateusz Głowiński. Na 17 minut przed końcem hat-trick skompletował Szymon Jarek. Sprowadzony z Rozwoju Katowice skrzydłowy mógł również zdobyć czwartego gola, ale zdecydował się oddać piłkę Mateuszowi Głowińskiemu, który z bliskiej odległości trafił do pustej bramki. Ostatni gol w meczu był dziełem Jakuba Cierpiała. W 76. minucie ustalił on wynik spotkania strzałem z rzutu wolnego.

W finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Raków II zmierzy się z Victorią Częstochowa. Finał pierwotnie zaplanowany był na 11 października, jednak ostateczny termin jego rozegrania zostanie uzgodniony między klubami.

Jura Niegowa - Raków II Częstochowa 0:6

Bramki: Głowiński (8’, 75’), Jarek (52’, 66’, 73’), Cierpiał (76’)

Raków II: Jureczko (46. Muszyński), Okulicki (46. Wireński), Żołądź, Cierpiał, Malamis (46. Napieraj), Jarek, Zielonka, Kucharczyk, Długosz (46. Kitowski), Makarski (46. Szczepaniak), Głowiński.