[Raków II] Spotkanie beniaminków przy Limanowskiego 83

W sobotę 12 listopada Czerwono-Niebiescy rozegrają mecz 16. serii gier III ligi, grupy trzeciej. Na boisku bocznym przy #L83 podopiecznym Tomasza Kuźmy przyjdzie zmierzyć się z drugą drużyną Chrobrego Głogów.

Na dwie kolejki przed końcem rundy rezerwy Rakowa przewodzą ligowej klasyfikacji, dysponując czterema punktami przewagi nad Polonią Bytom. Za plecami Rakowa w dalszym ciągu toczy się zażarta walka o miejsca 2-6. 

 

Sobotni rywal Czerwono-Niebieskich – Chrobry II Głogów – w ubiegłym sezonie zwyciężył w grupie zachodniej IV ligi dolnośląskiej. Na finiszu rozgrywek drugi zespół Chrobrego okazał się o trzy “oczka” lepszy od Apisu Jędrzychowice i mógł świętować awans.  

 

Początek bieżącej kampanii był dla Chrobrego II trudny i rozpoczął się od 4 porażek. Wraz z upływem czasu gracze z Głogowa poprawili swą dyspozycję, dzięki czemu w dotychczasowych piętnastu kolejkach zdobyli 17 punktów i plasują się na 11. pozycji w stawce. Głogowianie prezentują się też lepiej na wyjazdach, gdzie wywalczyli 11 punktów. 

 

W ubiegłym tygodniu Raków II mierzył się z Gwarkiem Tarnowskie Góry, a Chrobry II z rezerwami Górnika Zabrze.  Podopieczni Tomasza Kuźmy po raz drugi w sezonie zremisowali 0:0, natomiast rezerwy Chrobrego pokonały 4:3 bijący się o czołowe lokaty Górnik II Zabrze.  

 

Sobotni mecz będzie pierwszą konfrontacją drugich drużyn Rakowa i Chrobrego. W sezonie 2017/18 w 1. lidze dwukrotnie spotkały się za to pierwsze zespoły. W Głogowie Czerwono-Niebiescy wygrali 3:2. Mecz przy Limanowskiego 83 zakończył się natomiast porażką Rakowa 1:3. Co ciekawe, w obu spotkaniach do siatki trafiał Andrzej Niewulis.  

 

Mecz poprowadzi trójka sędziowska z Warszawy w składzie: Piotr Chojnacki, Michał Kowalczyk i Błażej Granat. Arbiter da sygnał do rozpoczęcia gry o 12:00. Darmowa transmisja z meczu będzie dostępna na klubowym kanale YouTube.