[Raków II] Spotkanie ekstraklasowych rezerw

W 7. kolejce III ligi, grupy trzeciej, drugi zespół Rakowa zagra wyjazdowy mecz z Miedzią II Legnica. Będzie to spotkane lidera z drużyną zamykającą ligowy peleton.

Po sześciu seriach gier podopieczni Tomasza Kuźmy są jedynym niepokonanym zespołem w stawce. Czerwono-Niebiescy wygrali pięć meczów, remisując tylko z Lechią Zielona Góra. Drugi zespół Rakowa dysponuje przewagą trzech punktów nad Rekordem Bielsko-Biała. 

 

Legniczanie znajdują się  w tabeli na przeciwnym biegunie. Zespół, który w sezonie 2021/22 zajął w III lidze 6. miejsce, nienajlepiej rozpoczął nową kampanię. Zawodnicy trenera Huberta Łysego wciąż poszukują pierwszej wygranej w sezonie. Notując dotychczas cztery porażki i dwa remisy, legniczanie zajmują ostatnie, 18. miejsce.

 

Będzie to również historyczne, debiutanckie starcie rezerw obu drużyn. Mecze pierwszych zespołów Miedzi i Rakowa, to w ostatnim czasie wyłącznie remisy. Na przestrzeni lat 2017-2018 rozegrano cztery takie spotkania i każde z nich kończyło się podziałem punktów.  

 

Miedź II Legnica zagra z Rakowem II w sobotę, na obiekcie treningowym Miedzi Legnica przy ul. Świerkowej. Sędzia rozpocznie mecz w samo południe.