[Raków II] Sprawdzian z drugoligowcem

W sobotę 11 lutego podopieczni trenera Kuźmy rozegrają kolejny test mecz. Rywalem drugiej drużyny Medalików będzie GKS Jastrzębie.

Sobotni przeciwnik Rakowa II przystąpi do rundy rewanżowej eWinner 2. ligi z 9. miejsca. Dorobek piłkarzy Jastrzębia po dziewiętnastu seriach gier, to 24 punkty. Przewaga GKS-u nad strefą spadkową wynosi 4 “oczka”.  

 

Dla graczy prowadzonych przez trenera Grzegorza Kurdziela będzie to  ósmy, a zarazem przedostatni mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. W rozegranych dotychczas spotkaniach pokonali Cracovię II (2:1), zremisowali z Odrą Opole (2:2) i Garbarnią Kraków (2:2) oraz przegrali z: Ruchem Chorzów (0:1), Koroną II Kielce (3:4), Rekordem Bielsko-Biała (0:2) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (0:2). Piłkarze z Jastrzębia-Zdroju wznowią rozgrywki eWinner 2. ligi 25 lutego, domowym meczem z Hutnikiem Kraków. 

 

Drugi zespół Rakowa Częstochowa jest na nieco wcześniejszym etapie przygotowań. Podopieczni Tomasza Kuźmy jak dotąd zagrali trzy spotkania kontrolne, w których pokonali u siebie Widzew II Łódź (3:1) i Górnik II Zabrze (4:3), a także zremisowali 1:1 w wyjazdowym meczu z drugoligową Garbarnią Kraków.   

 

Starcie z GKS-em Jastrzębie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bytomiu-Miechowicach i rozpocznie się o 17:30.  

 

Oprócz sobotniej gry kontrolnej rezerwy Rakowa rozegrają w lutym jeszcze trzy spotkania. W najbliższą środę (15 lutego) gracze trenera Kuźmy zmierzą się na wyjeździe z Unią Dąbrowa Górnicza, a trzy dni później pojadą do Nowego Targu na mecz z miejscowym Podhalem. Ostatni sprawdzian przed inauguracją rundy wiosennej ekipa z Limanowskiego rozegra na domowym obiekcie. W sobotę 25 lutego drugi zespół Rakowa podejmie rezerwy Korony Kielce.