[Raków II] Środowe starcie z Górnikiem Polkowice

Na dni 14-15 maja zaplanowana została 30. seria gier III ligi. Podopieczni Przemysława Oziębały zmierzą się na własnym boisku z Górnikiem Polkowice.

Drugi zespół Rakowa Częstochowa po dwóch kolejnych zwycięstwach zbliżył się do bezpiecznej strefy i awansował w tabeli na 16. pozycję. Następnym rywalem Medalików w drodze do pozostania na III-ligowym szczeblu będzie czwarty zespół w klasyfikacji – Górnik Polkowice. 

 

Podopiecznych trenera Oziębały od zespołu z Dolnego Śląska dzieli w tabeli 12 pozycji i 15 punktów. Drużyna prowadzona przez albańskiego szkoleniowca, Enkeleida Dobiego zgromadziła dotychczas 44 “oczka”. Na zdobycz punktową Górnika składa się 12 zwycięstw, 8 remisów i 9 porażek. Ekipa trenera Dobiego legitymuje się również dodatnim bilansem bramkowym. Zawodnicy Górnika zdobyli w bieżącej kampanii 45 bramek, pozwalając przeciwnikom na strzelenie 42 goli. Najlepszym strzelcem Górnika jest natomiast Jakub Ryś, który ma w swoim dorobku 9 trafień. 

 

Polkowiczanie od czterech kolejek są niepokonani. W tym czasie Górnik odniósł dwa zwycięstwa i dwukrotnie dzielił się punktami. Remisem kończyły się ostatnie dwa mecze Górnika, w tym rozegrane w minioną sobotę starcie z Pniówkiem Pawłowice, które zakończyło się rezultatem 1:1. 

 

Jesienią drugi zespół Medalików odniósł w Polkowicach niespodziewane zwycięstwo. Trzy punkty pojechały wówczas do Częstochowy po trafieniach Szymona Zielonki i Tomasza Walczaka. Było to jedyne zwycięstwo rezerw Rakowa w poprzedniej rundzie.  

 

– Przed nami kolejny bardzo ważny mecz. Po ostatnich zwycięstwach jesteśmy coraz bliżej wydostania się ze strefy spadkowej. Do końca rozgrywek pozostało nam jeszcze pięć kolejek. Jutro przyjeżdża do nas zespół, który zajmuje wysokie, 4. miejsce. Liczę na dobry mecz w naszym wykonaniu, ale przede wszystkim na to, że wywalczymy 3 punkty – komentuje w przedmeczowej wypowiedzi Przemysław Oziębała. 

 

Na spotkanie Rakowa II z Górnikiem Polkowice zapraszamy w środę o godzinie 16:00. Mecz odbędzie się na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie. Wstęp na spotkanie jest wolny. Zachęcamy do wspierania drugiego zespołu Medalików w walce o utrzymanie.