[Raków II] Starcie nad Jeziorem Goczałkowickim

W sobotę, 20 maja podopieczni Tomasza Kuźmy zagrają 15. wyjazdowy mecz w sezonie. W spotkaniu rozgrywanym w ramach 29. kolejki III ligi rezerwy Rakowa zmierzą się z drużyną Łukasza Piszczka – LKS-em Goczałkowice-Zdrój.

W poprzednim meczu drugi zespół Medalików pokonał 4:2 Pniówek Pawłowice. Zawodnicy z Limanowskiego pierwszy raz tej wiosny zdobyli cztery bramki, a zwycięstwem zrehabilitowali się za wyjazdową porażkę w Gubinie. Drużyna trenera Kuźmy plasuje się w tabeli na 4. pozycji, ze stratą dwóch punktów do Ślęzy Wrocław i trzech do Rekordu Bielsko-Biała. Głównym kandydatem do awansu stała się Polonia Bytom, której przewaga nad kolejnym zespołem w stawce wzrosła do 7 “oczek”. 

 

Nasz sobotni rywal zajmuje obecnie bezpieczne, 12. miejsce w klasyfikacji. Podopieczni Damiana Barona wywalczyli jak dotąd 33 punkty. Zespół z uzdrowiska nie powinien mieć żadnego problemu z utrzymaniem na poziomie III ligi. Na 6 kolejek przed końcem kampanii dystans, który dzieli go od strefy spadkowej, wynosi 9 punktów. W poprzednich dwóch kolejkach LKS Goczałkowice-Zdrój zanotowały dwa zwycięstwa: 2:1 z Chrobrym II Głogów i 1:0 z Górnikiem II Zabrze. Do gry w ostatnim czasie wrócił po kontuzji także Łukasz Piszczek, który w pierwszym z wymienionych spotkań zdobył w ostatniej minucie meczu gola na wagę trzech punktów. 

 

Na zdobycz punktową LKS-u składa się 8 wygranych, 9 remisów i 11 porażek. Lepszą dyspozycję zawodnicy trenera Barona prezentują poza własnym stadionem. Na wyjazdach zdobyli jak dotąd 20 punktów, a w meczach domowych 13. Zespół z Goczałkowic-Zdroju jest najmniej bramkostrzelną drużyną w lidze. W 28 rozegranych spotkaniach zawodnicy LKS-u zdobyli zaledwie 26 bramek, co daje średnią poniżej jednego gola na mecz. Straconych goli LKS Goczałkowice-Zdrój ma przy tym 36. Najlepszym strzelcem zespołu jest Krzysztof Kiklaisz z dorobkiem 11 trafień. 

 

Ostatni raz zespoły skonfrontowały się w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Wówczas, 15 października przy #L83 Raków II i LKS Goczałkowice-Zdrój podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie. Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 13:00. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z Opola, której przewodzić będzie Bartosz Owsiany. Klub znad Jeziora Goczałkowickiego realizuje darmową transmisję z meczu i będzie ona dostępna TUTAJ