[Raków II] Starcie sąsiadów w tabeli

Przed rezerwami Rakowa kolejne ligowe wyzwanie. W sobotę, 19 sierpnia podopieczni Michała Pulkowskiego zmierzą się w delegacji z Rekordem Bielsko-Biała.

Raków II i Rekord Bielsko-Biała rywalizowały ze sobą przez cały ubiegły sezon. W jego pierwszej połowie to Rekord był ekipą, która deptała pięty liderującym Medalikom. W drugiej części sezonu Raków II walczył z Rekordem o 2. miejsce w tabeli. Finalnie dzięki lepszemu bilansowi bramek rywalizację tę wygrali piłkarze z Limanowskiego. 

 

Obie drużyny w 34 kolejkach poprzedniego sezonu wywalczyły 65 punktów, na co złożyło się 19 zwycięstw, 8 remisów i 7 porażek. Zawodnicy prowadzeni w ubiegłej kampanii przez Dariusza Mrózka zdobyli 69 bramek, tracąc 42. Najlepszym strzelcem w ekipie Rekordu z dorobkiem 17 trafień był Michał Biskup. Wraz z końcem sezonu z posady pierwszego trenera zrezygnował Dariusz Mrózek. Nowym szkoleniowcem Rekordu Bielsko-Biała został Dariusz Klacza.

 

Ostatni dwumecz Rakowa II z Rekordem zakończył się remisem 4:4. W Częstochowie rezerwy Rakowa zremisowały z bielszczanami 1:1, natomiast w rewanżu, po bardzo interesującym meczu, padł rezultat 3:3. Bramki dla drużyny z Limanowskiego zdobyli wówczas: Łukasz Mazurek, Przemysław Oziębała i Hubert Tylec.  

 

Bieżące rozgrywki Raków II i Rekord rozpoczęły w identyczny sposób: od zwycięstwa i remisu. Piłkarze spod Klimczoka jak dotąd zremisowali 2:2 z rezerwami Śląska Wrocław i pokonali 3:1 Pniówek Pawłowice. Drużyny zajmują kolejno trzecie i czwarte miejsce w klasyfikacji. "Kolejny ciekawy mecz przed nami. Mierzymy się z przeciwnikiem, który od dłuższego czasu jest w gronie drużyn, które walczą o awans. Mimo zmiany w sztabie i kilku zmian personalnych to bardzo silna i dobrze zorganizowana drużyna. Mamy swój plan na ten mecz i jedziemy tam walczyć o zwycięstwo" – mówi przed meczem trener Rakowa II, Michał Pulkowski.

 

Sobotnie starcie Rekordu Bielsko-Biała z Rakowem II zaplanowano na godzinę 17:00. Mecz odbędzie się w Bielsku-Białej, a jego arbitrem będzie Maciej Węgrzyk. Gospodarze przeprowadzą transmisję z meczu na swoim kanale YouTube.